Irak: Tureckie naloty ponownie przesiedlają irackich chrześcijan!

22.06.2020 Irak 

W weekend tureckie siły powietrzne kontynuowały bombardowanie NW Irak, wysiedlając wielu i zabijając nawet pięciu cywilów.

Turcja twierdzi, że niektórzy członkowie Kurdyjskiej Partii Robotniczej (PKK) mają siedzibę w tym obszarze i że byli celem. Jednak w niektórych dotkniętych wioskach mieszkają również wspólnoty chrześcijańskie.

Setki rodzin Chrześcijańskich, które uciekły z Mosulu i Równin Niniwy podczas ataków ISIS w 2014 r., obecnie mieszkają w Zakho, jednym z obszarów atakowanych przez Turcję.

Wielu z tych Chrześcijan zostało ponownie przesiedlonych. Chaldejski patriarcha Sako, urodzony w Zakho, wyraził zaniepokojenie atakiem Erdogana na ziemię iracką, zauważając, że Irak nie może teraz stawić czoła wojnie z Turcją. Bagdad wezwał Erdogana do zakończenia ataków, ale Erdogan nalega, aby walczyli z PKK gdziekolwiek się znajdują.

Asyryjskie Obserwatorium Praw Człowieka wypowiedziało się przeciwko atakom, wzywając do ochrony tych irackich cywilów i potępiając nieodpowiedzialne działania Turcji.

Te naloty potwierdzają wykładniczy wzrost aktywizmu geopolityczno-wojskowego Turcji i powinny wzbudzić niepokój społeczności międzynarodowej.

Pomoc International Christian Concern obejmowała naprawę chrześcijańskich domów będących celem poprzednich nalotów, ale na zmiany trzeba wpływać na znacznie większym poziomie.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: