06.05.2020 Irak (Informacja prasowa)

We wtorek w okręgu Hamdaniyah w prowincji Niniwy wybuchły podejrzane pożary. Według wczesnych szacunków pożary pochłonęły ponad 240 akrów gruntów rolnych i pastwisk. Dochodzenie jest w toku. Pożary te miały miejsce na obszarze przeważnie chrześcijańskim i mają wpływ na źródła utrzymania tych, którzy próbują odbudować swoje życie po wysiedleniu przez Państwo Islamskie (ISIS).

To nie jest pierwszy przypadek pożarów upraw w Niniwie. Wielu mieszkańców jest przekonanych o udziale ISIS lub PMF (Popular Mobilization Forces) w podpaleniach upraw, wspieranych przez milicję  Iranu , która kontroluje terytorium. PMF jest także silnym zwolennikiem Szabaka, mniejszości etnicznej, która również cierpiała prześladowania w ramach ISIS, ale wyszła z ludobójstwa w silnej pozycji. Często między Szabakiem a chrześcijanami występują napięcia, zwłaszcza, że ​​Szabak przeniósł się na obszary chrześcijańskie.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: