07/04/2020 Irak (International Christian Concern)

Od początku operacji nalotów  Turcji w północnym Iraku, według doniesień ewakuowano dziewięć z 11 chrześcijańskich wiosek w dystrykcie Zakho.

Tureckie Ministerstwo Obrony rozpoczęło operację Eagle Claw w połowie czerwca, bombardując rzekome stanowiska Partii Robotniczej Kurdystanu (PKK) w irackim Kurdystanie.

Konflikt turecko-PKK nie tylko przesiedlił kilka wspólnot chrześcijańskich, ale także poważnie wpłynął na środki utrzymania cywilów pozostających w tyle.

Chrześcijańscy wieśniacy narzekają na poważne straty gospodarcze, ponieważ rolnictwo jest spalane podczas nalotów, a turyści nie mogą korzystać z branży hotelarskiej.

Operacje wojskowe Turcji przeciwko PKK poważnie zagrażają życiu niewinnych cywilów złapanych w krzyżowy ogień.

Ataki z powietrza są bezkrytyczne i atakują obszary zamieszkiwane przez grupy mniejszościowe – w tym Chrześcijan, a nie PKK.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: