17/17/2020 Indie

16 czerwca zorganizowano pokojowy wiec z żądaniem sprawiedliwości dla Sombury Madkami, 14-letniego chrześcijańskiego chłopca ze wsi Kendugunda w dystrykcie Malkangiri w Indiach, który został brutalnie zamordowany przez religijnych ekstremistów.

W nocy 4 czerwca ekstremiści schwytali Somburę i dwóch innych chrześcijan z ich domu. Jednak dwaj pozostali chrześcijanie byli w stanie uciec przed porywaczami, zanim zostali zabrani do dżungli. W dżungli ekstremiści brutalnie zamordowali Somburę i pochowali ciało, próbując ukryć zbrodnię.

Biskup Sarat Chandra mówi: „ zabójstwo młodego chłopca nie ma nic wspólnego z czarami ”, ponieważ grupa ekstremistów oskarżyła go o praktykowanie czarnej magii, miesiąc przed tym, jak chrześcijanin z tego samego regionu został zaatakowany i niemal zlinczowany przez religijnych ekstremistów.

Wioska Kenduguda była pełna konfliktów i napięć w ciągu ostatnich trzech lat .

Morderstwo Sombury nastąpiło miesiąc po tym, jak chrześcijanin z tego samego regionu został zaatakowany i prawie zlinczowany, a jego dom najechany. „ Wyższe kasty chcą, aby dalici i plemiona pozostali niewykształceni i biedni, aby mogli lepiej ich kontrolować”, wyjaśnił biskup Nayak.

Religijny ekstremista w Kenduguda nękał ich społeczność przez kilka lat przed morderstwem. Ekstremiści nadal ograniczają działalność kościoła i grożą śmiercią rodzinom chrześcijańskim.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


 

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: