Indie: Zorganizowano pokojowy wiec z żądaniem sprawiedliwości za morderstwo Sombury Madkami!

17/17/2020 Indie

16 czerwca zorganizowano pokojowy wiec z żądaniem sprawiedliwości dla Sombury Madkami, 14-letniego chrześcijańskiego chłopca ze wsi Kendugunda w dystrykcie Malkangiri w Indiach, który został brutalnie zamordowany przez religijnych ekstremistów.

W nocy 4 czerwca ekstremiści schwytali Somburę i dwóch innych chrześcijan z ich domu. Jednak dwaj pozostali chrześcijanie byli w stanie uciec przed porywaczami, zanim zostali zabrani do dżungli. W dżungli ekstremiści brutalnie zamordowali Somburę i pochowali ciało, próbując ukryć zbrodnię.

Biskup Sarat Chandra mówi: „ zabójstwo młodego chłopca nie ma nic wspólnego z czarami ”, ponieważ grupa ekstremistów oskarżyła go o praktykowanie czarnej magii, miesiąc przed tym, jak chrześcijanin z tego samego regionu został zaatakowany i niemal zlinczowany przez religijnych ekstremistów.

Wioska Kenduguda była pełna konfliktów i napięć w ciągu ostatnich trzech lat .

Morderstwo Sombury nastąpiło miesiąc po tym, jak chrześcijanin z tego samego regionu został zaatakowany i prawie zlinczowany, a jego dom najechany. „ Wyższe kasty chcą, aby dalici i plemiona pozostali niewykształceni i biedni, aby mogli lepiej ich kontrolować”, wyjaśnił biskup Nayak.

Religijny ekstremista w Kenduguda nękał ich społeczność przez kilka lat przed morderstwem. Ekstremiści nadal ograniczają działalność kościoła i grożą śmiercią rodzinom chrześcijańskim.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


 

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: