09/05/2020 Indie

Według lokalnego raportu, trzech młodych chrześcijan z wioski Talbora, położonej w stanie Odisha w Indiach, zostało wygnanych ze swojej rodzinnej wioski, ponieważ odmówili wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej i przejścia na hinduizm.

Surander, lat 22, Subash, lat 20, i Jamuna, lat 19, zostali chrześcijanami w 2017 roku i zostali ochrzczeni w 2018 i 2019 roku. Ponieważ w ich wiosce nie było kościoła, chodzili do pobliskiej wioski Padmathopa, aby uczestniczyć w cotygodniowych nabożeństwach .

Rodzice Jamuny nie pochwalali nowej wiary swojej córki i zdecydowali, że poślubią ją z hinduskim chłopcem. Jamuna odrzuciła decyzję swoich rodziców i potajemnie poślubiła Subash w kościele w Padmathopa.

W Talbora Surander prowadził małe spotkania modlitewne pod drzewami i na otwartych polach. Inni mieszkańcy Talbory widzieli tę działalność i stali się bardzo wrogo nastawieni do młodych chrześcijan, gdy inni zaczęli słuchać kazań Surandera.

29 sierpnia Surander, Subash, Jamuna i sześciu innych, którzy uczestniczyli w spotkaniach modlitewnych Surandera, zostali wezwani na spotkanie w wiosce. Na tym spotkaniu chrześcijanom grożono poważnymi konsekwencjami, jeśli nie wyrzekną się wiary chrześcijańskiej.

Sześciu chrześcijan obawiało się tych konsekwencji i wyrzekło się wiary chrześcijańskiej. Jednak Surander, Subash i Jamuna byli zdecydowani o swojej wierze w Jezusa. Zostali wygnani ze wsi.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: