Indie: tłum groził, że chrześcijanie zostaną zamordowani, kobiety zgwałcone, a kościół podpalony.

31.07.2020 Indie (International Christian Concern)

Według Alliance Defending Freedom (ADF) Indie, chrześcijański kościół domowy, prowadzony przez dwóch chrześcijan imieniem Vinod i Sujatha, został zaatakowany przez tłum kierowany przez radykalnych hinduskich nacjonalistów w Azamgarh, Uttar Pradesh.

2 lipca chrześcijanie zebrali się w kościele domowym, aby modlić się w Azamgarh, kiedy tłum zaatakował i zakłócił nabożeństwo. Na czele tłumu stał syn sołtysa. Radykałowie grozili chrześcijanom i mówili, że zostaną zabici, jeśli spróbują się ponownie zebrać.

Następnego dnia, 3 lipca, tłum wrócił do kościoła i splądrował go. Obecnej chrześcijance grożono i powiedziano, aby nie zwracała się o pomoc do policji. Członkowie tłumu grozili, że chrześcijanie zostaną zamordowani, kobiety zostaną zgwałcone, a kościół domowy podpalony.

Tłum oskarżył także Vinoda o dokonywanie gwałtownych nawróceń religijnych. Później został schwytany przez tłum i zmuszony do ukłonu przed hinduskim idolem.

Według ADF India, chrześcijanie Azamgarh zwrócili się o pomoc do komórki pomocy prawnej ADF Uttar Pradesh. Zarejestrowano FIR, a sześciu przywódców z tłumu zostało zatrzymanych przez policję.

Jednak 100-osobowy tłum zebrał się przed komisariatem i zażądał uwolnienia przestępców. Kilka dni później policja pod presją zwolniła sześciu przywódców z aresztu.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivią Miller, koordynatorem ds. Komunikacji:  press@persecution.org .