31.07.2020 Indie (International Christian Concern)

Według Alliance Defending Freedom (ADF) Indie, chrześcijański kościół domowy, prowadzony przez dwóch chrześcijan imieniem Vinod i Sujatha, został zaatakowany przez tłum kierowany przez radykalnych hinduskich nacjonalistów w Azamgarh, Uttar Pradesh.

2 lipca chrześcijanie zebrali się w kościele domowym, aby modlić się w Azamgarh, kiedy tłum zaatakował i zakłócił nabożeństwo. Na czele tłumu stał syn sołtysa. Radykałowie grozili chrześcijanom i mówili, że zostaną zabici, jeśli spróbują się ponownie zebrać.

Następnego dnia, 3 lipca, tłum wrócił do kościoła i splądrował go. Obecnej chrześcijance grożono i powiedziano, aby nie zwracała się o pomoc do policji. Członkowie tłumu grozili, że chrześcijanie zostaną zamordowani, kobiety zostaną zgwałcone, a kościół domowy podpalony.

Tłum oskarżył także Vinoda o dokonywanie gwałtownych nawróceń religijnych. Później został schwytany przez tłum i zmuszony do ukłonu przed hinduskim idolem.

Według ADF India, chrześcijanie Azamgarh zwrócili się o pomoc do komórki pomocy prawnej ADF Uttar Pradesh. Zarejestrowano FIR, a sześciu przywódców z tłumu zostało zatrzymanych przez policję.

Jednak 100-osobowy tłum zebrał się przed komisariatem i zażądał uwolnienia przestępców. Kilka dni później policja pod presją zwolniła sześciu przywódców z aresztu.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivią Miller, koordynatorem ds. Komunikacji:  press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: