Indie: Sambaru Madkami-14 lat, zadźgany i ukamienowany na śmierć za wiarę w Jezusa

NEW DELHI (Morning Star News)

Podżegani przez hinduskich ekstremistów, wyznawcy tradycyjnej religii plemiennej we wschodnich Indiach w zeszłym tygodniu zadźgali i ukamienowali 14-letniego chrześcijańskiego chłopca na śmierć za wiarę, podają źródła.

Okaleczone ciało Sambaru Madkami znaleziono w piątek (5 czerwca) pochowany w dżungli Malkangiri, około sześciu kilometrów od jego wioski Kenduguda, dystrykt Malkangiri, stan Odisha.

Miejscowi zabójcy złapali go w czwartek wieczorem (4 czerwca).

„Przyszli po mnie”, ojciec Sambaru, Unga Madkami, powiedział Morning Star News, „ale mnie nie było w domu. Zabrałem do szpitala moją chorą córkę. ”

Mieszkając w domu zamiast w hostelu swojej szkoły w Bhejaguda z powodu blokady COVID-19, Sambaru prowadził codzienne spotkania kościoła domowego, którego pastor założyciel, mieszkający w innym mieście.

Jedyne trzy rodziny chrześcijańskie w wiosce liczącej 210 rodzin spotkały się w domu Sambaru.

„Sambaru znał Słowo Boże najbardziej spośród nas”, jego kuzyn powiedział Morning Star News. „Więc to on prowadził nas w modlitwie i codziennym uczeniu się z Biblii w jego domu”.

Uprowadzenie

Około siedmiu do dziesięciu mieszkańców wioski przybyło do domu rodziny około godziny 23:00 4 czerwca i wezwało ojca, powiedział mieszkaniec tego obszaru, którego nazwiska nie podano ze względów bezpieczeństwa.

Gdy ojciec Sambaru nocował w domu krewnego w drodze do szpitala kilka kilometrów dalej, gdzie zabierał córkę na leczenie, wieśniacy uprowadzili Sambaru, podało źródło.

„Zabrali go kilka metrów dalej, gdzie czekał na niego wielki tłum” – powiedział naoczny świadek „Morning Star News”, przetłumaczony z języka plemiennego przez pastora regionu. „Związali mu ręce i zaczęli go bić”.

Napastnicy poszli następnie do domu kuzyna Sambaru, podobnie jak jego ojciec Unga Madkami, i wzywali go, ale jego żona powstrzymała go przed wyjściem i wezwała go do ucieczki w kierunku dżungli – kuzyn powiedział Morning Star News .

„Zarówno ja, jak i Sukka biegaliśmy całą noc przez dżunglę” – powiedział kuzyn Sambaru dla Morning Star News. „Przebiegliśmy prawie 20 kilometrów [12 mil], a następnie zadzwoniliśmy do naszego pastora, który polecił nam iść do domu jego przyjaciela, i schroniliśmy się tam”.


Morderstwo

„Wieśniacy zostali podżegani do atakowania chrześcijan na polecenie hinduskich ekstremistów”, powiedział pastor terenowy Bijay Pusuru, bliski przyjaciel rodziny Sambaru.

Napastnicy wlekli Sambaru sześć kilometrów od wioski do dżungli, „całkowicie” zdzierając skórę na plecach, powiedział pastor Pusuru, powołując się na informacje z raportu z sekcji zwłok.

​​Informacje z policji i raport z sekcji zwłok wskazują, że napastnicy złamali nogi i ręce młodego chrześcijanina, włożyli go do worka i dźgnęli nożem.

„Powiedziano nam, że na jego plecach widać kilka dźgnięć nożem” – powiedział pastor Madkami.

Sekcja zwróciła uwagę, że napastnicy rozerwali usta Sambaru z obu stron i rozbili jego twarz wielkim kamieniem.

„Jego oczy, nos i twarz nie były widoczne” – szlochał pastor Pusuru. „Wszystko zostało rozbite”.

Sekcja zwróciła uwagę, że zabójcy uderzyli kamieniem w tył głowy Sambaru, po czym poderżnęli mu gardło.

„Wykopali płytką jamę, włożyli tam martwe ciało i przykryli je błotem i liśćmi” – powiedział Pastor Pusuru dla Morning Star News.


© 2020 Morning Star News. Artykuły / zdjęcia mogą być przedrukowane dzięki uprzejmości Morning Star News.


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Swoją pomocą finansową możesz realnie wpłynąć na los Chrześcijan na świecie

WIĘCEJ INFORMACJI – TUTAJ


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: