12/06/2020 Indie 

Według wielu raportów Indie odmówiły wydania wizy wjazdowej przedstawicielom amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF).

USCIRF miał zbadać doniesienia o nasileniu ataków i nietolerancji wobec mniejszości religijnych w Indiach, w tym muzułmanów i chrześcijan.

W raporcie rocznym USCIRF za 2020 r. Indiom zalecono przyznanie oznaczenia „kraj szczególnego zainteresowania”, ponieważ stale i rażąco naruszają prawa do wolności religijnej, których doświadczają mniejszości religijne w tym kraju. 

USCIRF twierdzi, że znaczna część nietolerancji religijnej i przemocy w Indiach odpowiada wzrostowi hinduistycznego nacjonalizmu pod obecnym rządem Partii Bharatiya Janata (BJP).

„ Nie widzimy żadnego locus standi dla zagranicznego podmiotu / rządu, który mógłby wypowiedzieć się na temat konstytucyjnie chronionych praw naszych obywateli”, powiedział Raveesh Kumar, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, India Today. „ Indie są pluralistycznym społeczeństwem, które od dawna dąży do tolerancji i integracji. 

Podczas gdy konstytucja Indii chroni prawo jednostki do wolności religijnej, państwo często wykorzystuje bezpieczeństwo narodowe i porządek publiczny do promowania hinduistycznego nacjonalizmu i ucisku mniejszości religijnych. 

Przykładem tego jest rozpowszechnianie się przepisów przeciw nawróceniu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się „obcych religii” i rozporządzeń dotyczących stref stosowanych do zamykania kościołów.

Według Evangelical Fellowship of India (EFI) ataki na indyjskich chrześcijan stale rosną od czasu przejęcia władzy przez BJP w 2014 r.

W 2014 r. EFI udokumentowało 147 gwałtownych ataków na indyjską społeczność chrześcijan. 

W 2019 r., Zgodnie z najnowszymi dostępnymi danymi, EFI udokumentowało, że przemoc wzrosła do 366 ataków.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: