Hinduscy nacjonaliści w Indiach fałszywie oskarżają chrześcijańskich misjonarzy o zlinczowanie dwóch hinduskich kapłanów, co jeszcze bardziej naraża prześladowaną już mniejszość chrześcijańską w tym kraju.

UCA News donosi, że po tym, jak dwóch hinduskich kapłanów i ich kierowca zostali zamordowani przez motłoch w wiosce Gadchindhali w dzielnicy Maharashtra w Palghar w kwietniu, chrześcijanie zostali szybko oskarżeni o zabójstwo, pomimo braku wyraźnych dowodów na to, że byli w to zaangażowani.

Te trzy osoby były w drodze z Kandivili w Mumbaju do Silvassa, aby wziąć udział w pogrzebie, gdy zatrzymała ich grupa strażników, która została założona przez mieszkańców w celu patrolowania w nocy, donosiły Times of India .

Po przesłuchaniu mężczyzn, których podejrzewano, że są porywaczami lub rabusiami, obrzucono ich kamieniami, a następnie pobito kijami. Chociaż policja próbowała interweniować, motłoch zabił trzech podróżników. Policja zatrzymała ponad 100 osób i dziewięciu nieletnich w związku z linczem.

Kilka dni później Rakesh Sinha, członek parlamentu hinduskiej nacjonalistycznej partii Bharatiya Janata i starszy rzecznik hinduskiej ekstremy Rashtriya Swayamsevak Sangh, twierdził w telewizji krajowej, że chrześcijańscy misjonarze i Komunistyczna Partia Indii stoją za morderstwami, donosi UCA News. .

Nie dostarczając żadnych dowodów na ten zarzut, Sinha twierdził, że Hindusi nie zaatakowaliby kapłanów, chyba że zostaliby złapani na niemoralnych czynach, a tłum około 200 osób nie mógł się spotkać późno w nocy bez zorganizowania ich przez przywódcę.

Według The Wire filmy z tego incydentu również zaczęły krążyć w mediach społecznościowych, a niektóre z nich sugerują, że było to przestępstwo o podłożu komunalnym popełniana przez członków społeczności chrześcijańskiej lub muzułmańskiej.

Obraz dwóch zmarłych mężczyzn został również udostępniony w mediach społecznościowych wraz z grafiką, która oskarża jako „zbrodniarzy chrześcijańskich misjonarzy” o ten atak.

źródło: christianpost.com

Autor: Samuel Smith , CP Reporter

Zdjęcie: christianpost.com

Tłumaczenie: Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO” -Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: