Kościół w wiosce Kaaraithittu, dystrykt Chengalpattu, Tamil Nadu, został podpalony przez niezidentyfikowane osoby w dniu 13 czerwca, w wyniku czego zawartość kościoła została zniszczona nie do naprawienia.

Kościół, kierowany przez niewidomego pastora Ramesha Jebraja, zbudował budynek, który ukończono w 2010 r., Przez 10 lat. Kościół liczy około 30 rodzin, w których regularnie uczestniczyło około 70 osób.

Pastor Jebraj powiedział Persecution Relief , indyjskiej grupie monitorującej, która zapewnia wsparcie Chrześcijanom, że ogrodzenie otaczające kościół zostało spalone przez niezidentyfikowane osoby w 2013 r., ale nie złożył wówczas skargi na policję.

Pierwszy raport informacyjny (FIR), wymagany do rozpoczęcia dochodzenia przez policję, został złożony na lokalnym posterunku policji po ataku podpalenia.


innym incydencie , 19 czerwca dwie chrześcijańskie kobiety ze wsi Charabari, Bengal Zachodni, zostały wyciągnięte ze swoich domów przez motłoch, który zabrał je do lokalnego klubu, gdzie były słownie molestowane i zmuszane do porzucenia religii.  

Według miejscowego świadka około ośmiu mężczyzn weszło do domu, w którym mieszka pastor Biswambar Munda z żoną Animą, ich dziećmi w wieku 14 i 19 lat oraz ich dalszymi krewnymi. Pastor Biswambar, który należy do grupy plemiennej, przez ostatni rok pracował dla Misji Wiary Berachah. Napastnicy planowali skonfrontować się z pastorem Biswambarem, ale nie pojawił się na terenie po przyjeździe. Tłum następnie zabrał żonę i kuzynkę pastora Biswambara do klubu Charabari Adibashijubo Songho, gdzie kazano im porzucić religię, sprzedać domy i opuścić wioskę. 

Od tamtej pory na miejscowym posterunku policji złożono pisemną skargę, jednak motłoch zwołał wiejskie spotkanie w klubie w dniu 26 czerwca, aby ustalić los chrześcijan.

Shibu Thomas, założyciel organizacji prześladowań, powiedział: „Ekskomunika mniejszości religijnych stała się standardową praktyką we wsiach. Alternatywą jest zmuszenie chrześcijanina do przyjęcia innej wiary ze strachu o siebie. Nietolerancja religijna i kłamstwa były wykorzystywane przez grupy bojowników do podburzania wieśniaków przeciwko sobie, powodując wrogość i terror ”.

Dyrektor naczelny CSW Mervyn Thomas powiedział: „Mniejszości religijne w Indiach są teraz bardziej narażone niż kiedykolwiek wcześniej. Poprzez uporczywe ataki na ich nieruchomości, osobowość, interesy i wiarę, Chrześcijanie i inne mniejszości religijne są głównym celem rosnącej kultury powszechnej bezkarności. Wzywamy władze państwowe Tamil Nadu i Bengalu Zachodniego, a także rząd centralny, do podjęcia zdecydowanych działań, aby pociągnąć sprawców tych zbrodni do odpowiedzialności i zobowiązać się do ochrony dobrobytu i interesów mniejszości religijnych. ”

źródło: csw.org.uk


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: