To kolejny atak antychrześcijański w kraju. Żona Rajesh Gupty jest w szpitalu ze złamaną ręką i złamaną nogą. W czerwcu zaatakowano ośrodek edukacyjny prowadzony przez organizację chrześcijańską. Dwa tygodnie temu ekstremiści zabili pastora w Pendżabie. Sajan K George: Wierni żyją w strachu.

Faridabad (AsiaNews) – hinduscy radykałowie brutalnie zaatakowali zielonoświątkowego pastora Rajesha Guptę i jego rodzinę w Faridabad (Haryana). Atak, przeprowadzony ostrą bronią, miał miejsce rano, kiedy Rajesh odmawiał modlitwę w domu wiernego. Pastor i jego rodzina zostali następnie uratowani i przewiezieni do szpitala na leczenie. Jego żona jest hospitalizowana ze złamaną ręką i nogą.

To już drugi antychrześcijański incydent, który miał miejsce w tym roku w Faridabadzie. 20 czerwca hinduscy fundamentaliści dokonali nalotu i zajęli centrum edukacyjne w dzielnicy miasta. Obiekt zarządzany przez Towarzystwo Opieki Społecznej Karuna należy do Kościoła Grace Assembly of God w Faridabad. Ekstremiści umieścili w niej posąg hinduskiego bóstwa.

Grupy hinduskich radykałów zaatakowały wiernych chrześcijan w innych częściach kraju. 27 lipca Balwinder „Bagicha” Bhatti, inny protestancki pastor, został znaleziony martwy na poboczu drogi w pobliżu Ferozpur (Pendżab). Ofiara zasadzki, została pobita i śmiertelnie ranna w tył głowy ostrą bronią.

Społeczność chrześcijańska wezwała do sprawiedliwości za zabójstwo Bhattiego i za wszelką inną antychrześcijańską przemoc. Dla Sajana K. George’a, przewodniczącego Światowej Rady Chrześcijan Indii, szkoda, że ​​na kilka dni przed Świętem Niepodległości indyjskim chrześcijanom odmawia się wolności modlitwy i głoszenia ewangelii. Nie każdy – mówi George AsiaNews – cieszy się wolnością wyznania, nawet w zaciszu własnego domu. Nie wszyscy mają takie same przywileje ”.

George zauważa, że ​​rosnąca dyskryminacja i polaryzacja religijna to rzeczywistość, w której pastorzy zielonoświątkowcy pełnią swoją posługę: „Wolność od strachu przed atakami  i wolność od ubóstwa dotyczy tylko większości, nie wszyscy są równi w Indiach”.

źródło: asianews.it


Sudan: 120 dzieci umiera każdego dnia z powodu niedożywienia i związanych z nim przyczyn.


Toronto, 8 lipca – 1,1 miliona dzieci w Sudanie głoduje, ponieważ kraj ten boryka się z największym kryzysem żywnościowym ostatnich lat. Liczba dzieci, które żyją w sytuacji kryzysowej, podwoiła się od 2019 r. pół miliona więcej dzieci zagrożonych poważnymi konsekwencjami skrajnego głodu w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Połączenie rosnących cen żywności, inflacji i utraty miejsc pracy w wyniku obostrzeń COVID-19 ma niszczący wpływ na rodziny w Sudanie.

W sumie szacuje się, że 9,6 miliona ludzi nie wie, skąd pochodzi ich następny posiłek.

Środki blokujące mające na celu jak twierdzono zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 zakłóciły funkcjonowanie rynków i handlu transgranicznego, paraliżując źródła utrzymania i podnosząc ceny. Od czerwca 2020 r. Ceny zbóż wzrosły trzykrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem i są około cztery razy wyższe niż średnia z ostatnich pięciu lat.

Pracownicy Save the Children twierdzą, że nawet najbardziej podstawowe produkty żywnościowe są poza zasięgiem. Arshad Malik, dyrektor organizacji Save the Children Country w Sudanie, powiedział: „Nasze zespoły na miejscu usłyszały od rodzin, że podczas Ramadanu muszą przerywać post wodą – po prostu nie było jedzenia.

„Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii rodziny cierpiały z powodu skutków dziesięcioleci konfliktów, zacofania i słabej gospodarki. Teraz ich życie stało się jeszcze trudniejsze. Nasz zespół każdego dnia spotyka się z coraz większą liczbą rodziców, którzy z trudem przygotowują jedzenie dla swoich pociech.

„120 dzieci umiera każdego dnia z powodu niedożywienia i związanych z nim przyczyn. Istnieje pilna potrzeba wspierania rodziny pieniędzmi i jedzeniem podczas reagowania na COVID-19, w tym zapewnienie natychmiastowej gotówki i zapasów”-dodaje Malik.

Organizacja Save the Children stara się dotrzeć do najbardziej bezbronnych wysiedleńców i społeczności przyjmujących w Kordofanie, Darfurze i Chartumie. Podczas kryzysu organizacja Save the Children przekazała dotacje pieniężne 2000 rodzinom uchodźców w Chartumie i kontynuowała dystrybucję nasion i sprzętu rolniczego w Kordofanie Południowym oraz bony w Darfurze i Kordofanie. Organizacja Save the Children wspiera także ponad 100 ośrodków żywieniowych w Darfurze, Kordofanie, w stanach Morza Czerwonego i Nilu Błękitnego, aby zmniejszyć niedożywienie wśród dzieci i matek w ciąży lub karmiących piersią.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: