Indie: hinduscy nacjonaliści wyburzyli chrześcijański Dom Modlitwy

Kościół w dystrykcie Khammam w indyjskim stanie Telangana został zburzony 31 sierpnia około 2 w nocy. Uważa się, że sprawcami byli hinduscy nacjonaliści.

Do Domu Modlitwy uczęszcza około 180 chrześcijan, w tym około 30 do 40 rodzin. Na jego czele stoi pastor Shyam Kumar, który przez ostatnie 11 lat służył jako pastor w kościele w tym regionie.

Do kościoła włamano się w 2019 roku podczas niedzielnego nabożeństwa. Uczestnicy zostali siłą eksmitowani z domu modlitwy przez tłum około 50 osób będącego częścią Sangh Parivar, dużego hinduskiego ruchu nacjonalistycznego. Według lokalnego źródła sprawcy, posługując się fałszywą dokumentacją, zgłosili prawo własności ziemi zajmowanej przez kościół i złożyli skargę policyjną na pastora Kumara.

Pierwszy raport informacyjny (FIR), potrzebny policji do wszczęcia dochodzenia, został zarejestrowany w związku z tym ostatnim incydentem. Uważa się, że ten sam tłum należący do Sangh Parivar w incydencie w 2019 roku stoi za wyburzeniem budynku kościoła. Według lokalnego źródła szkody w mieniu i zawartości szacuje się na nieco poniżej 2 lakhs (około 2054 GBP). Od momentu wyburzenia chrześcijanie w okolicy używają do modlitwy tymczasowego prowizorycznego namiotu. Trwają śledztwa policyjne w tej sprawie.

Założyciel CSW, Prezydent Mervyn Thomas, powiedział: „Jest głęboko niepokojące, że Dom Modlitwy był przedmiotem ukierunkowanego ataku Sangh Parivar. Rodziny polegają na swoim lokalnym kościele jako miejscu nadziei oraz źródle radości i pokoju, gdy gromadzą się na wspólnej modlitwie. Zniszczenie mienia jest próbą przesłania społeczności chrześcijańskiej we wsi, że ich religia jest niepożądana i bezpośrednim naruszeniem prawa społeczności do praktykowania swojej religii. Wzywamy policję do podjęcia konkretnych działań przeciwko tym, którzy stoją za prześladowaniem tych chrześcijan i zniszczeniem ich miejsca kultu, zapewniając wymierzenie sprawiedliwości ”.

źródło: csw.org.uk


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: