14.10.2020 Indie

1 października dziesięć chrześcijańskich rodzin w indyjskim stanie Chhattisgarh zostało brutalnie zaatakowanych przez radykalnych hinduskich nacjonalistów po tym, jak odmówiły wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej. W rezultacie kilku chrześcijan zostało ciężko rannych, a niektórzy doznali złamań kości, urazów głowy i utraty słuchu.

Według pastora Susheela Kumara chrześcijańskie rodziny z wioski Gadada zostały wezwane na spotkanie w wiosce, na którym powiedziano im, aby wyrzekli się wiary chrześcijańskiej lub ponieśli poważne konsekwencje. Zanim jednak chrześcijanie zdążyli odpowiedzieć, tłum zaatakował i bezlitośnie pobił wezwanych na spotkanie chrześcijan.

„ To był dobrze wykonany plan ” – powiedział pastor Kumar International Christian Concern (ICC). „ To część większego planu religijnego oczyszczenia tego obszaru i powstrzymania nawrócenia na chrześcijaństwo. Chrześcijanie w całym regionie są zaniepokojeni i obawiają się ataków ze strony hinduskich ekstremistów. 

Osiem dni po incydencie, radykalni nacjonaliści hinduscy odbyli „ rekonwersji ” ceremonię dla dwóch rodzin chrześcijańskich z Gadada. Podczas tej ceremonii rodziny wyrzekły się wiary chrześcijańskiej i „ wróciły ” do hinduizmu.

Pastor Kumar obawia się również dalszych ataków ekstremistów. Podobno słyszał plotki, że ekstremiści planują atak na jego kościół.

„ Ta sytuacja nie pozwala mi zasnąć ” – powiedział pastor Kumar ICC. „ Martwię się o bezpieczeństwo swojej rodziny i siebie. Mogę tylko liczyć na pomoc Boga. Był mi wierny. 

W ostatnim miesiącu ataki na wspólnoty chrześcijańskie na obszarach wiejskich Chhattisgarh dramatycznie nasiliły się, szczególnie w regionach Bastar i Kondagaon. Ataki te przebiegały według podobnego schematu, w którym chrześcijanie są wzywani na zebranie w wiosce, proszeni o wyrzeczenie się wiary chrześcijańskiej i atakowani, jeśli żądanie nie zostanie spełnione.

źródło: (International Christian Concern)


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: