Wyobraź sobie, że jesteś tak prześladowany we własnej społeczności, że nawet w przypadku śmierci członka rodziny nie możesz ich pochować.

Tak właśnie stało się z kilkoma rodzinami chrześcijańskimi w stanie Chhattisgarh w Indiach.

ADF w Indiach informuje, że pomimo krajowej blokady z powodu pandemii COVID-19 w kwietniu miało miejsce sześć przypadków ukierunkowanej przemocy wobec Chrześcijan.

W większości tych incydentów Chrześcijanie zostali poproszeni o wzięcie udziału w spotkaniach na wsi, podczas których odmówili udziału w rytuałach religijnych, które naruszają ich sumienie.

Kiedy Chrześcijanie odmówili udziału w tych rytuałach, zostali zaatakowani przez duże tłumy.

Lokalni funkcjonariusze organów ścigania nie zrobili nic w odpowiedzi na te ataki.

W zeszłym miesiącu w trzech różnych incydentach rodzinom chrześcijańskim powiedziano, że skoro nie uczestniczyły w religijnych rytuałach wioski, będą musiały zapłacić restytucję wraz z grzywną, zanim ich ukochana będzie mogła zostać pochowana na wiejskim cmentarzu.

Według ADF w Indiach potwierdzono 15 przypadków, w których Chrześcijanie nie mogli pochować swoich zmarłych.

W odpowiedzi Centrum Pomocy Prawnej Chhattisgarh w ADF w Indiach zwróciło uwagę na najbliższy posterunek policji i funkcjonariusza policji w okręgu, w którym miał miejsce incydent.

Po ich interwencji Chrześcijanie otrzymali ochronę policji, a w niektórych przypadkach nawet ziemię od rządu, aby mogli pochować swoich bliskich.

Przywódcy Chrześcijańscy w Chhattisgarh planują przedłożyć memorandum rządowi, aby zapobiec powtórzeniu się takich przypadków wykluczenia społecznego i przemocy fizycznej.

Mogą również zwrócić się do sądu najwyższego stanu w Bilaspur o podanie odpowiednich wskazówek.

Chrześcijanie w Indiach obserwują wzrost prześladowań od 2014 r., Kiedy obecna partia rządząca przejęła władzę, a hinduscy radykałowie zaatakowali wierzących z niewielkimi lub żadnymi konsekwencjami.  Ataki pochodzą również od innych sekt.

źródło: cbn.news
Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

Darowizna

 

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: