Indie: Chrześcijanom odmawia się pochówku członków ich rodzin!

Wyobraź sobie, że jesteś tak prześladowany we własnej społeczności, że nawet w przypadku śmierci członka rodziny nie możesz ich pochować.

Tak właśnie stało się z kilkoma rodzinami chrześcijańskimi w stanie Chhattisgarh w Indiach.

ADF w Indiach informuje, że pomimo krajowej blokady z powodu pandemii COVID-19 w kwietniu miało miejsce sześć przypadków ukierunkowanej przemocy wobec Chrześcijan.

W większości tych incydentów Chrześcijanie zostali poproszeni o wzięcie udziału w spotkaniach na wsi, podczas których odmówili udziału w rytuałach religijnych, które naruszają ich sumienie.

Kiedy Chrześcijanie odmówili udziału w tych rytuałach, zostali zaatakowani przez duże tłumy.

Lokalni funkcjonariusze organów ścigania nie zrobili nic w odpowiedzi na te ataki.

W zeszłym miesiącu w trzech różnych incydentach rodzinom chrześcijańskim powiedziano, że skoro nie uczestniczyły w religijnych rytuałach wioski, będą musiały zapłacić restytucję wraz z grzywną, zanim ich ukochana będzie mogła zostać pochowana na wiejskim cmentarzu.

Według ADF w Indiach potwierdzono 15 przypadków, w których Chrześcijanie nie mogli pochować swoich zmarłych.

W odpowiedzi Centrum Pomocy Prawnej Chhattisgarh w ADF w Indiach zwróciło uwagę na najbliższy posterunek policji i funkcjonariusza policji w okręgu, w którym miał miejsce incydent.

Po ich interwencji Chrześcijanie otrzymali ochronę policji, a w niektórych przypadkach nawet ziemię od rządu, aby mogli pochować swoich bliskich.

Przywódcy Chrześcijańscy w Chhattisgarh planują przedłożyć memorandum rządowi, aby zapobiec powtórzeniu się takich przypadków wykluczenia społecznego i przemocy fizycznej.

Mogą również zwrócić się do sądu najwyższego stanu w Bilaspur o podanie odpowiednich wskazówek.

Chrześcijanie w Indiach obserwują wzrost prześladowań od 2014 r., Kiedy obecna partia rządząca przejęła władzę, a hinduscy radykałowie zaatakowali wierzących z niewielkimi lub żadnymi konsekwencjami.  Ataki pochodzą również od innych sekt.

źródło: cbn.news
Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”