Koraput, 28 lipca 2020 r .: Grupa chrześcijan została brutalnie zaatakowana przez gang religijnych zbirów o północy 21 lipca.

Atak miał miejsce we wschodnioindyjskim stanie Odisha we wsi Badaguda w dystrykcie Koraput.

W rozmowie z zespołem ds. Prześladowań, Ayuba Khora, miejscowy pastor powiedział: „Zbiry włamały się do domu 75-letniego Chachiri Muduli, który mieszkał z siedmioma innymi chrześcijanami po tym, jak ich domy zostały rozbite na początku tego roku przez tych samych fanatyków . Zbiry nie tylko bezlitośnie biły chrześcijan, ale także zniszczyły dom. ”

Dodał dalej: „Wszystkich ośmiu chrześcijan zostało przyjętych do miejscowego szpitala rządowego z ciężkimi obrażeniami”.

Ayuba powiedział organizacji Persecution Relief, że przez ostatnie dwa lata prowadził kościół domowy w wiosce Badaguda. W każdy piątek około 40 chrześcijan gromadziło się na modlitwie. Od tego czasu mieszkańcy wioski nękają i biją wierzących, mówiąc: „Kiedy się modlisz, nasi bogowie nas opuszczają, więc musisz przestać się tu modlić, albo musisz opuścić tę wioskę”.

26 marca tego roku fanatycy spalili i zniszczyli małą chatkę, którą zbudowali dla kościoła i nabożeństw.

Ayuba powiedział również, że od czasu, gdy fanatycy zburzyli domy innych wierzących w wiosce, chrześcijanie schronili się w domu Chachiri Muduli.

W sumie około ośmiu rodzin jest prześladowanych za wiarę w tej wiosce ”- powiedział.

Pastor Sudhakar miał również okazję porozmawiać z prześladowanymi chrześcijanami na temat ich męki. „Mieszkańcy wioski powiedzieli nam, że nasza wiara chrześcijańska zakłóciła życie wioski” – powiedziała Sumitra, młoda chrześcijanka. 

Fanatycy pobili ją wraz z jej ojcem, Shibą Muduli, dwiema innymi siostrami, Sabi i Radhiką oraz jej bratem-Sunamem.

„Niektórzy z tych wieśniaków są na nas bardzo źli, ponieważ czcimy Jezusa Chrystusa i próbują zmusić nas do porzucenia chrześcijaństwa” – powiedział Sunam Muduli, który obecnie dochodzi do siebie po ranach.

Ayuba wyjaśniła organizacji Persecution Relief, że w ciągu ostatnich dwóch lat fanatycy pokłócili się z chrześcijanami, pobili ich i kilkakrotnie rozbili ich domy. 

Domy braci Patulu Naik i Purshan Naik zostały zniszczone kilka tygodni temu. Wierni wielokrotnie zwracali się o pomoc do wójta, ale nic z tym nie zrobiono.

„Następnie zwróciliśmy się do Tehsildara i poprosiliśmy go o interwencję w naszym imieniu. Niestety, zawrócono nas pocieszającymi słowami i bez pomocy ”- opowiadał Ayuba. Stwierdził dalej, że ataki na wierzących nasiliły się do tego stopnia, że ​​wszyscy zaczęli mieszkać razem, gdy ich domy i majątek zostały przejęte przez zbirów.

Ayuba i inni chrześcijanie trzykrotnie złożyli pierwszy raport informacyjny na lokalnym posterunku policji.

„Ale policja nic nie zrobiła i nie aresztowała ich” – stwierdził pastor Sudhakar.

Od stycznia 2020 r. Organizacja Persecution Relief odnotowała łącznie 18 przypadków prześladowań chrześcijan w stanie Odisha i zgłosiła sześć morderstw w tym samym stanie od 2015 r. W pierwszej połowie tego roku organizacja Persecution Relief odnotowała 293 przypadki prześladowań chrześcijan. W okresie od stycznia 2016 r. Do czerwca 2020 r. Organizacja Resecution Relief odnotowała 2067 przypadków przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan w Indiach

Źródło: countercurrents.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: