HYDERABAD , Indie (Morning Star News) – Pastor Ramnivas Kumar był już wcześniej zaatakowany, ale w ostatnim przypadku był zdumiony, że policja we wschodnich Indiach aresztowała jego krwawiących gości na podstawie jawnie fałszywych oskarżeń, że ponoć byli rabusiami.

Chrześcijanie Avinash Kumar i Rambali Ram odwiedzali dom pastora Kumara w wiosce Ranjitpur w stanie Bihar 13 lipca wraz z dwoma hinduskimi przyjaciółmi, którzy spotkali się z nimi w drodze ze swoich pól w dystrykcie Sitamarhi i poprosili pastora o modlitwę za nich, powiedział przywódca kościoła.

Dwaj Hindusi powiedzieli swoim dwóm chrześcijańskim przyjaciołom, że chcą, aby pastor opowiedział im historię Jezusa i modlił się za nich. Kiedy on i czterej goście rozmawiali przy herbacie, pastor Kumar zapytał, czy niedawna powódź wpłynęła na ich zbiory, wyjaśnił hindusom ewangelię i zaczął się za nich modlić.

„Kiedy się modliłem, słyszeliśmy, jak sąsiedzi krzyczeli na nas z głównych drzwi” – powiedział pastor Kumar w wywiadzie dla Morning Star News. „Rzucali we mnie obelgi, oskarżając mnie o przyjęcie obcej wiary i podążanie za obcym Bogiem”.

Wyszedł z dwoma chrześcijańskimi gośćmi, aby zapytać, dlaczego wtargnęli do jego posiadłości i używają obrzydliwego języka przeciwko niemu i jego wierze.

„Zaczęli nas bić stalowymi prętami i drewnianymi patykami. Obaj bracia zostali uderzeni w głowy i wkrótce zaczęli obficie krwawić – powiedział pastor. „Zostałem również trafiony i nie mogłem kontrolować tłumu przed pobiciem czterech gości, którzy nas odwiedzili”.

Zadzwonił na policję, a funkcjonariusze z komisariatu Punaura przybyli i zapytali, dlaczego tłum wtargnął na jego własność i pobił ich stalowymi prętami i kijami, powiedział Pastor Kumar.

„Napastnicy bardzo taktownie odwrócili sprawę i powiedzieli policji, że martwią się, że cztery osoby wtargnęły do ​​domu Ramnivasa Kumara i że przybyli na czas, aby uratować go przed dzienną kradzieżą” – powiedział Morning Star News. „Policja wysłuchała ich wersji, ale nie zwróciła na nas uwagi. Nasze prośby trafiły w głuche uszy ”.

Funkcjonariusze powiedzieli mu, że czterej goście to „osoby z zewnątrz i mogą nawet zostać zabici, jeśli wejdą do czyjegoś domu w celu dokonania napadu”, i aresztowali dwóch chrześcijańskich gości, powiedział pastor Kumar.

Przedstawiciel grupy prawniczej Alliance Defending Freedom India zadzwonił tej nocy do szefa posterunku i wyższych funkcjonariuszy policji w Bihar, wzywając ich do podjęcia działań przeciwko napastnikom i nie oskarżania niewinnych chrześcijan. W rezultacie chrześcijanie zostali zwolnieni wcześnie rano bez postawienia zarzutów.

Policja ostrzegła napastników, aby nie przeszkadzali pastorowi ani jego przyjaciołom, powiedział pastor Kumar, iz pomocą ADF India zwrócił się o pomoc do komisarza policji i innych wyższych funkcjonariuszy policji, a także do Komisji Praw Człowieka. Władze poinformowały go, że sprawa zostanie rozpatrzona przed funkcjonariuszem pododdziału 13 września.

„Zbezczeszczona wioska”

Pastor Kumar, który ma sztuczną nogę po amputacji z powodu wypadku kolejowego, gdy miał 1 rok, powiedział, że został wcześniej zaatakowany pięć razy, trzy razy brutalnie, w ciągu pięciu lat służby w zubożałym stanie Bihar.

Pięciu wieśniaków w kontakcie z hinduskim nacjonalistą Rashtriya Swayam Sevaksanghem (RSS) podburzyło mieszkańców przeciwko niemu, mówiąc, że zbezcześcił wioskę przyjmując chrześcijaństwo i „próbując szerzyć obcą wiarę” – powiedział.

„Bóg wie, że nie mogę powstrzymać ich przed atakiem fizycznym” – powiedział pastor Kumar. „Po kolejnym ataku w listopadzie 2019 roku w domu chrześcijanina, w którym się modliłem, napisałem do wyższych urzędników, ale nie podjęto żadnych działań przeciwko napastnikom”.

Mieszkańcy oskarżają go o przynoszenie obcej wiary, która zachęca ludzi do jedzenia zakazanego w hinduizmie mięsa krów i wołów. Dodał, że powiedzieli rodzicom, że przeszedł na islam i zaczął jeść wołowinę.

„Moim rodzicom gorzko się to nie podobało i zaczęli mnie atakować” – powiedział.

źródło: morningstarnews.org


Sudan: 120 dzieci umiera każdego dnia z powodu niedożywienia i związanych z nim przyczyn.


Toronto, 8 lipca – 1,1 miliona dzieci w Sudanie głoduje, ponieważ kraj ten boryka się z największym kryzysem żywnościowym ostatnich lat. Liczba dzieci, które żyją w sytuacji kryzysowej, podwoiła się od 2019 r. pół miliona więcej dzieci zagrożonych poważnymi konsekwencjami skrajnego głodu w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Połączenie rosnących cen żywności, inflacji i utraty miejsc pracy w wyniku obostrzeń COVID-19 ma niszczący wpływ na rodziny w Sudanie.

W sumie szacuje się, że 9,6 miliona ludzi nie wie, skąd pochodzi ich następny posiłek.

Środki blokujące mające na celu jak twierdzono zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 zakłóciły funkcjonowanie rynków i handlu transgranicznego, paraliżując źródła utrzymania i podnosząc ceny. Od czerwca 2020 r. Ceny zbóż wzrosły trzykrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem i są około cztery razy wyższe niż średnia z ostatnich pięciu lat.

Pracownicy Save the Children twierdzą, że nawet najbardziej podstawowe produkty żywnościowe są poza zasięgiem. Arshad Malik, dyrektor organizacji Save the Children Country w Sudanie, powiedział: „Nasze zespoły na miejscu usłyszały od rodzin, że podczas Ramadanu muszą przerywać post wodą – po prostu nie było jedzenia.

„Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii rodziny cierpiały z powodu skutków dziesięcioleci konfliktów, zacofania i słabej gospodarki. Teraz ich życie stało się jeszcze trudniejsze. Nasz zespół każdego dnia spotyka się z coraz większą liczbą rodziców, którzy z trudem przygotowują jedzenie dla swoich pociech.

„120 dzieci umiera każdego dnia z powodu niedożywienia i związanych z nim przyczyn. Istnieje pilna potrzeba wspierania rodziny pieniędzmi i jedzeniem podczas reagowania na COVID-19, w tym zapewnienie natychmiastowej gotówki i zapasów”-dodaje Malik.

Organizacja Save the Children stara się dotrzeć do najbardziej bezbronnych wysiedleńców i społeczności przyjmujących w Kordofanie, Darfurze i Chartumie. Podczas kryzysu organizacja Save the Children przekazała dotacje pieniężne 2000 rodzinom uchodźców w Chartumie i kontynuowała dystrybucję nasion i sprzętu rolniczego w Kordofanie Południowym oraz bony w Darfurze i Kordofanie. Organizacja Save the Children wspiera także ponad 100 ośrodków żywieniowych w Darfurze, Kordofanie, w stanach Morza Czerwonego i Nilu Błękitnego, aby zmniejszyć niedożywienie wśród dzieci i matek w ciąży lub karmiących piersią.

źródło: reliefweb.int

W celu umówienia wywiadu prosimy o kontakt:

Jessica Bryant 647-973-1185 lub jbryant@savethechildren.ca

Szacuje się, że 21% populacji doświadcza Kryzysu lub gorszego poziomu braku bezpieczeństwa żywnościowego (Faza 3 IPC lub wyższa) i wymaga pilnych działań. Jest to najwyższy wynik odnotowany w historii IPC w Sudanie w porównaniu z poprzednimi latami.

[vi] [ii] Obecnie 1,1 miliona dzieci znajduje się na „4. poziomie IPC”, czyli na etapie bezpieczeństwa żywnościowego przed klęską głodu ( więcej informacji można znaleźć w IPC ). W zeszłym roku o tej porze w tej samej kategorii było 521 000 dzieci . Obliczono to na podstawie tego, że dzieci stanowią 50% populacji, patrz UNICEF .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: