14.06.2020 Indie

Informacja prasowa:

Pomimo swojej historii tolerancji i szacunku dla wszystkich religii, administracja Trumpa wyraża „wielkie zaniepokojenie” obecną sytuacją wolności religijnej w Indiach.

W Międzynarodowym Raporcie Wolności Religijnej 2019 Departament Stanu USA udokumentował poważne naruszenia wolności religijnej na całym świecie.

Raport został przedstawiony  przez Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo w Departamencie Stanu i zawiera rozdział dokumentujący spadek wolności religijnej w Indiach.

Mówiąc o relacji Indii z raportu z 2019 r., Samuel Brownback, ambasador ds. Międzynarodowej wolności religijnej, powiedział: „ Linie trendów były kłopotliwe w Indiach, ponieważ jest to subkontynent religijny i widzą o wiele więcej przemocy w społeczności”.

„ Naprawdę potrzebuje dużo więcej wysiłku w tym temacie w Indiach, a także martwię się, że jeśli te wysiłki nie zostaną spotęgowane, zobaczymy wzrost przemocy i rosnące duże trudności w społeczeństwie – kontynuował Brownback.

W odpowiedzi rząd Indii powiedział: „ Indie są dumne ze swoich świeckich referencji, statusu największej demokracji i pluralistycznego społeczeństwa od dawna zaangażowanego w tolerancję i integrację. „Następnie odrzucono ustalenia sprawozdania z 2019 r.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: