Indie: Administracja Trumpa „bardzo zaniepokojona” wolnością religijną w tym kraju

14.06.2020 Indie

Informacja prasowa:

Pomimo swojej historii tolerancji i szacunku dla wszystkich religii, administracja Trumpa wyraża „wielkie zaniepokojenie” obecną sytuacją wolności religijnej w Indiach.

W Międzynarodowym Raporcie Wolności Religijnej 2019 Departament Stanu USA udokumentował poważne naruszenia wolności religijnej na całym świecie.

Raport został przedstawiony  przez Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo w Departamencie Stanu i zawiera rozdział dokumentujący spadek wolności religijnej w Indiach.

Mówiąc o relacji Indii z raportu z 2019 r., Samuel Brownback, ambasador ds. Międzynarodowej wolności religijnej, powiedział: „ Linie trendów były kłopotliwe w Indiach, ponieważ jest to subkontynent religijny i widzą o wiele więcej przemocy w społeczności”.

„ Naprawdę potrzebuje dużo więcej wysiłku w tym temacie w Indiach, a także martwię się, że jeśli te wysiłki nie zostaną spotęgowane, zobaczymy wzrost przemocy i rosnące duże trudności w społeczeństwie – kontynuował Brownback.

W odpowiedzi rząd Indii powiedział: „ Indie są dumne ze swoich świeckich referencji, statusu największej demokracji i pluralistycznego społeczeństwa od dawna zaangażowanego w tolerancję i integrację. „Następnie odrzucono ustalenia sprawozdania z 2019 r.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: