06/20/2020 Indie (International Christian Concern)

Według Christian News 27-letni Chrześcijanin o imieniu Kande Mudu został zaatakowany i zamordowany przez grupę uzbrojonych mężczyzn w dystrykcie Khunti w indyjskim stanie Jharkhand.

Morderstwo miało miejsce w nocy 7 czerwca, kiedy grupa uzbrojonych mężczyzn pojawiła się w domu Kande Mudu i zażądała, aby wyszedł na zewnątrz.

Bandyci wyłamali drzwi i siłą wyprowadzili Mudu z domu. Następnie radykałowie brutalnie zaatakowali Mudu i poderżnęli mu gardło.

Bindu Mudu, żona Mudu, powiedziała Christian Solidarity Worldwide: „ Po wysłuchaniu mężczyzn przy drzwiach mój mąż wiedział, że nasze życie jest w niebezpieczeństwie i że mężczyźni mają złe zamiary. Następnie Mudu powiedział swojej żonie: „ Mogę zostać zabity, ale  pozostań silna i nigdy nie porzuć wiary w Jezusa, nawet jeśli mnie zabiją.

Według doniesień, Mudu został chrześcijaninem cztery lata temu wraz ze swoją rodziną. Byli jedynymi chrześcijanami w swojej wiosce. Przed morderstwem z 7 czerwca Mudu i jego rodzina byli ciągle nękani z powodu ich wiary. Teraz rodzina Mudu, w tym jego żona i córki, zostali zmuszeni do opuszczenia wioski.

Pierwszy raport informacyjny (FIR), dokument wymagany do rozpoczęcia dochodzenia karnego, został zarejestrowany w sprawie zabójstwa Kande Mudu.

Do chwili obecnej nie aresztowano podejrzanych, a rodzina Mudu została wysiedlona w nieujawnione miejsce.

Dyrektor naczelny CSW Mervyn Thomas powiedział: „Nasze najgłębsze modlitwy i kondolencje kierujemy do żony Mudu, Bindu i jego rodziny za stratę męża, ojca i syna. Pan Mudu został zamordowany z powodu swojej wiary. W CSW jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni bezlitosnym nękaniem, dyskryminacją i cierpieniem, jakie napotykają chrześcijanie w Indiach, po prostu z powodu korzystania z ich prawa do praktykowania religii innej niż większość ich współobywateli. Konstytucja Indii wyraźnie stwierdza, że ​​„wszyscy ludzie mają równe prawo do wolności sumienia i prawa do swobodnego wyznania, praktykowania i propagowania religii”. Kultura nienawiści wobec mniejszości religijnych i bezkarność otaczająca ataki na nich rozprzestrzeniają się gwałtownie w całych Indiach. Należy pilnie rozwiązać ten problem i wzywamy władze w Jharkhand i rząd centralny do opracowania planu działania. Chrześcijanie i inne mniejszości religijne muszą czuć się bezpiecznie i móc żyć w swoich domach oraz mieć środki do życia jako równi obywatele bez obawy przed przemocą lub prześladowaniem ze strony jakiejkolwiek części społeczności ”.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: