abp Marek Jędraszewski-“Rozum się skompromitował, odrzucając Boga”

abp Marek Jędraszewski-“Rozum się skompromitował, odrzucając Boga”

8 września 2019 0 przez Zespół "FILEO"

W ten sposób próbuje się niszczyć małe, jeszcze przedszkolne dzieci. Odbierając im prostotę spojrzenia, czystość ich oczu i tę piękną postawę niewinności, która nas, starszych, tak często wzrusza – mówił w niedzielę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do ideologii LGBT i karty WHO.

W niedzielę do kalwaryjskiego sanktuarium pielgrzymowały rodziny Archidiecezji Krakowskiej. Wśród ponad 100 tysięcy wiernych był prezydent Andrzej Duda, posłowie i senatorowie PiS oraz samorządowcy. Mszę św. koncelebrował abp Marek Jędraszewski.

Podczas homilii metropolita krakowski zwracał uwagę, że “człowiek stworzony jest dla miłości, zwłaszcza małżeńskiej i rodzinnej”. Odniósł się również do ideologii LGBT, którą nazwał “obłąkańczą”. 

“Rozum się skompromitował, odrzucając Boga”

Duchowny przypomniał, że w epoce Oświecenia powszechnie kwestionowano Boga. Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu.

– Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa – podkreślił. Wskazał, że istniały wówczas systemy niszczenia człowieka – niemieckie obozy i sowieckie łagry.

– Rozum się wówczas skompromitował, odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem – to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT – ocenił abp Marek Jędraszewski.

Jak podkreślił, ideologie “próbuje się systematycznie wprowadzać w życie całych społeczeństw i narodów poprzez Kartę WHO, Światowej Organizacji Zdrowia (…) planując w ten sposób niszczenie całych społeczeństw i narodów”. 

“Obłąkańcze ideologie”

źródło: polsatnews