22.05.2020 Iran – W ubiegłym tygodniu, grób Estery i Mordechaja w irańskim Hamadanie został podpalony na 72 rocznicę powstania państwa Izrael. Dyrektor generalny Departamentu Dziedzictwa Kulturowego, Rękodzieła i Turystyki w Hamadan ogłosił, że pożar dotknął jedynie budynek oficyny, a nie główny obiekt.

Dwa inne miejsca kultu religijnego, świątynia hinduska i cmentarz chrześcijański, również zostały podpalone w następnych dniach. Jednak wiadomość jest przyćmiona przez ogień przy grobie Estery i Mordocheusza. Lokalna policja bada to wydarzenie, a materiał z nadzoru pokazuje osobę na miejscu zdarzenia.

W lutym ubiegłego roku pojawiły się obawy dotyczące rzekomych planów, które przekształcą grób w urząd konsularny Palestyny. Chociaż ten grób jest w dużej mierze otoczony irańskimi kontrowersjami dotyczącymi Izraela, ma on poważne konsekwencje dla wolności religijnej. Grób jest również udostępniony jako święte miejsce wśród wiary chrześcijańskiej, a rząd irański często oskarża chrześcijan o promowanie syjonizmu.

Irańscy chrześcijanie są często wykorzystywani przez rząd jako pionki w większej politycznej grze. Rząd obwinia zagraniczne wpływy i wtrącanie się w to, dlaczego tak wielu Irańczyków przeszło na chrześcijaństwo. To jednak pokazuje ogromne rozłączenie rządu z własnymi obywatelami. Irańczycy są zmęczeni próbami rządzenia sumieniem przez władze, co otworzyło drzwi do szerzenia Ewangelii.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: