“Gwałcone chrześcijanki, obozy koncentracyjne, mordowani misjonarze”. Mocny tekst M. Bruszewskiego

“Gwałt stał się wręcz zinstytucjonalizowaną formą represji za wiarę – bezpośrednio lub pośrednio jako przymus małżeństwa z wyrzekaniem się chrześcijaństwa w ‘pakiecie’. Kobiety są porywane na targu, gdzie robiły zakupy, gwałcone, a następnie zmuszane do ślubu, często w świetle lokalnego ‘prawa’, legalnego. Rzecz jasna w takich ‘związkach’ chrześcijanki i tak są dalej maltretowane. Paradoksalnie w Europie mimo bardzo głośnych na co dzień organizacji feministycznych niestety o tym nie usłyszymy. Piekło niewolnic seksualnych ISIS miało się już nigdy nie powtórzyć, a tymczasem z analizy Open Doors wynika, że 23 chrześcijanki każdego dnia padają ofiarą przemocy seksualnej” – pisze Bruszewski w internetowym serwisie Tygodnika Solidarność.

TYSIĄCE CHRZEŚCIJAŃSKICH OFIAR

Przypomina on, że analitycy Open Doors oszacowali, że w 2019 roku z powodu wiary zginęło 2983 chrześcijan, a zagrożonych prześladowaniami uznaje się 260 mln osób. W ubiegłym roku zamknięto 9,5 tysięcy kościołów oraz związanych z Kościołem instytucji. W Azji co trzeci chrześcijanin podlega, jak to określono, “ekstremalnym” represjom, a coraz częściej do prześladowań dochodzi w Afryce. W pierwszej trójce państw, gdzie chrześcijan gnębi się na masową skalę są: Korea Północna, Afganistan i Somalia. Zaraz za tym niechlubnym podium są Libia, Pakistan, Erytrea, Sudan, Jemen, Iran oraz Indie.

Całość tekstu dostępna jest na stronie tysol.pl >>> TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Privacy Policy and Terms & Conditions