Informacja napłynęła: 04/27/2020 Mozambik  – Islamska rebelia w północnym Mozambiku stale rośnie i rozwija się. Najnowszym wydarzeniem w tym kraju jest to, że 7 kwietnia muzułmańscy bojownicy, prawdopodobnie związani z ISIS, zabili 52 młodych członków wioski, gdy odmówili przyłączenia się do grupy terrorystycznej. Zabójstwa składały się głównie z ścięć i strzelanin w stylu egzekucyjnym. Grupa stara się powiększać i przejmować kontrolę nad większą ilością ziemi w północnym Mozambiku.  Ich taktyka może stać się jeszcze bardziej agresywna.

Chociaż ten atak miał miejsce kilka tygodni temu, zaczęły pojawiać się wieści o tych zgonach. Do tej pory rząd Mozambiku nie zajął się otwarcie kwestią powstańców ani tym, jak zamierzają sobie z tym poradzić. W kilku atakach, które miały miejsce na początku tego roku, wojsko i personel bezpieczeństwa zostali zabici przez powstańców. Mimo to rząd nie podjął żadnych poważnych nacisków na zakończenie rebelii i powstrzymanie ataków.

Setki tysięcy ludzi zostało przesiedlonych z powodu rosnącej przemocy w bogatym w minerały regionie północnym. Ci, którzy uciekają, często nie mają dokąd uciec ani miejsc, w których mogliby wrócić do normalnego życia. Proszę, módlcie się za osoby dotknięte tym narastającym kryzysem oraz za rząd, który ma mądrość w postępowaniu z tymi brutalnymi bojownikami.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: