JEROZOLIMA – Uważa się, że znalezisko to należało do Geszurytów, grupy ludzi wspomnianej w Starym Testamencie, która nie podążała za Jahwe, ale utrzymywała przyjazne stosunki z Izraelem.

Israel Antiquities Authority przeprowadził wykopaliska w pobliżu regionu Hispin na Wzgórzach Golan i zlokalizował „konstrukcję obronną zbudowaną z bardzo dużych kamieni”. Archeolodzy uważają, że fortyfikacje zostały zbudowane przez Geszurytów, którzy mieszkali w południowym i środkowym Golanie, aby kontrolować ten obszar.

„Kompleks, który wystawiliśmy, został zbudowany w strategicznym miejscu na niewielkim wzgórzu, nad kanionem El-Al, z widokiem na region, w miejscu, w którym można było przekroczyć rzekę” – wyjaśniają Barak Tzin i Enno Bron w ogłoszeniu udostępnione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela . „C. Wzgórze otaczały szerokie na 1,5 m mury fortu, zbudowane z dużych głazów bazaltowych ”.

Oprócz kamiennej konstrukcji ochotnicy znaleźli również bazaltowy kamień z wyrytą postacią sztyftów przedstawiającą dwóch mężczyzn z rogami. W pobliżu kamienia odkryto możliwy ołtarz, a dodatkowo odkryto figurkę, która wydaje się przedstawiać kobietę trzymającą bęben.

źródło:  christiannews


Darowizna Biblia dla Indii

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: