Facebook usunął stronę Restored Hope Network, chrześcijańskiej służby, która pomaga osobom z niechcianym pociągiem seksualnym i zamieszaniem płciowym.

Chociaż nie podano żadnego wyjaśnienia, dlaczego strona została usunięta, ministerstwo uważa, że ​​posunięcie giganta mediów społecznościowych jest częścią ciągłych wysiłków na rzecz wspierania rządowych zakazów stosowania tego, co niektórzy nazywają „terapią konwersyjną”, jak utrzymuje RHN został uzbrojony w celu przerwania wszelkiego rodzaju poradnictwa zgodnego z poglądem historycznej wiary chrześcijańskiej na etykę seksualną.

„Jest to celowo i myląco prowokacyjny termin ukuty przez społeczność aktywistów LGBTQ, który nie opisuje żadnego rodzaju pomocy doradczej oferowanej mężczyznom i kobietom, którzy zmagają się z pociągiem do osób tej samej płci” – wyjaśniła Anne Paulk, dyrektor wykonawcza Restored Hope Network, w oświadczeniu przesłanym w czwartek do The Christian Post.

Paul powiedział, że działania Facebooka są przykładem dyskryminacji punktów widzenia.

„Facebook decyduje, że ma prawo uciszać historie tych z nas, których życie się zmieniło” – kontynuowała. „Ich lekceważące działanie – anulowanie naszej strony tak, jakby nigdy nie istniała, pozostawianie na jej miejscu niejasnego komunikatu„ link może zostać uszkodzony ”- jest haniebne. Nawet nie przedłużenie nam uprzejmości powiadomienia, szansy na przedstawienie naszej strony bardzo upolitycznionej historii, jest nie do przyjęcia ”.

Paulk dodał w czwartkowym wywiadzie dla The Christian Post, że chrześcijanie powinni zrozumieć, że ich poglądy na temat ludzkiej seksualności i osobowości nie są mile widziane w największym na świecie centrum komunikacyjnym.

„To jak centrum kultury, do którego niektórym ludziom nie wpuszcza się i są wypychani” – powiedziała.

„Musimy być mądrzy, jeśli chodzi o to, jak tutaj reagujemy. Z prawnego punktu widzenia wydaje się, że [Facebook] stoi ponad prawem, ale prowadzi rejestr tego, co się dzieje, przekazuje te informacje do ustawodawcy, którym zależy, i widząc, jak wpływa to na grupę różnych ludzi, co nadchodzi, jest bardzo ważne, aby walczyć o swoje prawa, a nie tylko je zdradzać ”.

Dodała, że ​​w kulturze systemowy problem wrogości wobec chrześcijan przenika wiele sfer, a media społecznościowe są tylko jedną. Paulk będzie próbował przywrócić stronę ministerstwa na Facebooku i opracować inne sposoby utrzymywania komunikacji.

„Istnieliśmy, zanim pojawił się Facebook, będziemy istnieć po jego pojawieniu się, ponieważ należymy do Najwyższego Boga” – powiedział Paulk.

źródło: christianpost


Głodujące dzieci Sudanu

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Klęska głodu zagraża mieszkańcom Sudanu Południowego, gdzie w lutym tego roku ogłoszono ją – po raz pierwszy od 6 lat – w dwóch okręgach stanu Unity.
Głównym problemem w Unity – mówi Jackson Mungoni z misji PAH w Sudanie Południowym – jest to, że od długiego czasu toczą się tam walki. Ludzie, uciekając przed walkami, zostają bez niczego – tracą miejsce zamieszkania, uprawy, wszelkie środki do życia. Często kilkadziesiąt osób dzieli jeden garnek. Jeśli nie uda się złowić ryb – a mało kto ma wędkę – do garnka trafiają liście drzew i lilie czy hiacynt wodny.

Polska Akcja Humanitarna, która od 10 lat prowadzi w Sudanie Południowym stałą misję, rozpoczyna działania w stanie Unity. We współpracy z innymi organizacjami w kompleksowy sposób odpowiada na najpilniejsze potrzeby mieszkańców stanu, zapewniając potrzebującym dostęp do czystej wody, jedzenia i schronienia. Działania PAH skupiają się na stworzeniu mieszkańcom Unity warunków do samodzielnej egzystencji – stąd m.in. dystrybucja nasion i narzędzi do uprawy roli oraz połowu ryb.
Prognozy wskazują, że kryzys żywnościowy w Sudanie Południowym osiągnie szczyt między majem a lipcem.

źródło: pah.org.pl, UNICEF ,misyjne.pl

Article in English

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: