Ernie Gawilan, stracił nogi podczas nieudanej aborcji, dziś jest mistrzem pływackim

Ernie Gawilan, 30-letni mistrz pływania

Ernie Gawilan, 30-letni mistrz pływania, wyrobił sobie markę podczas rywalizacji na Igrzyskach Paraolimpijskich w 2016 roku. Został też pierwszym filipińskim złotym medalistą Azjatyckich Igrzysk Paraolimpijskich w 2018 roku. Teraz uczestniczy w Igrzyskach Paraolimpijskich 2021 r. w Tokio, gdzie będzie walczyć w zawodach pływackich. Ma też trzymać flagę swojej ojczyzny, Filipin, podczas ceremonii zamknięcia olimpiady.

Ale pierwsze, największe zwycięstwo Erniego nastąpiło w 1991 roku, gdy przeżył próbę aborcji, w której wyniku stracił nogi i słabo rozwiniętą lewą rękę. – Musiałem dobrze pływać nawet w łonie matki, bo udało mi się przeżyć aborcję. Po prostu pływałem! – żartował Ernie podczas wywiadu dla z SPIN.ph w 2014 roku.

W tym wywiadzie pojawiła się informacja, że matka Erniego chciała dokonać aborcji, jednocześnie próbując ukryć swoją ciążę. Ernie przeżył, ale to nie był koniec tragicznych wydarzeń w jego życiu. Ojciec go porzucił, a gdy miał zaledwie 5 miesięcy, jego matka zmarła na cholerę. Zaopiekowali się nim dziadkowie.

Manila Standard pisze, że życie tego chłopaka nie było łatwe. Musiał znosić dręczenie i wyśmiewanie się z niego za kalectwo i swój wygląd. Jego życie zmieniło się na lepsze, gdy zauważył go miejscowy biznesmen i przekonał dziadka, aby w wieku 9 lat umieścić go w ośrodku dla młodzieży niepełnosprawnej w Davao City. Siostry Maryknoll św. Dominika w Centrum Szkolenia Matki Bożej Zwycięstwa stały się jego nową rodziną.

W 2000 roku Ernie przeniósł się na wyspę Samal, gdzie pomagał siostrom sprzątać dom. Wtedy odkrył swoją miłość do wody. – Kiedy jestem w wodzie, moja niepełnosprawność fizyczna nie jest widoczna – wyjaśnił Ernie w rozmowie ze SPIN.ph. – Wyglądam jak normalna osoba.

Miał odrobinę szczęścia, bo znowu ktoś zwrócił na niego uwagę. Jude Corpuz, trener pływacki, dostrzegł chęć Erniego do pływania i zaprosił go, aby dołączył do jego zespołu pływackiego dla osób niepełnosprawnych. Manila Standard podało, że w 2008 roku Ernie wziął udział w swoich pierwszych zawodach pływackich na filipińskim festiwalu olimpijskim.

Cały artykuł_ Human Life International – Polska


Zapadł wyrok śmierci na afgańskich chrześcijan i na chrześcijańskie dzieci

International Christian Concern

W niedzielę 15 sierpnia bojownicy talibscy zdobyli Kabul, skutecznie zapewniając całkowitą kontrolę nad Afganistanem.

„ Mówimy ludziom, aby zostali w swoich domach, ponieważ wychodzenie teraz jest zbyt niebezpieczne ” – powiedział chrześcijański przywódca w Afganistanie, którego nazwisko jest ukrywane ze względów bezpieczeństwa. Podczas gdy talibowie ogłosili powszechną amnestię, przywódca ten obawia się, że chrześcijanie nadal będą celem bojowników talibskich patrolujących ulice Kabulu i innych miast.

Chrześcijańska społeczność Afganistanu składa się prawie wyłącznie z konwertytów z islamu. Niektórzy szacują, że populacja chrześcijańska wynosi od 10 000 do 12 000, co czyni ją największą mniejszością religijną w kraju. Jednak z powodu ekstremalnych prześladowań społeczność chrześcijańska pozostaje w dużej mierze zamknięta i ukryta przed wzrokiem publicznym.

International Christian Concern

Ich status konwertytów sprawia, że ​​afgańscy chrześcijanie stają się bezpośrednim celem prześladowań zarówno ze strony grup ekstremistycznych, jak i ogółu społeczeństwa. W Afganistanie porzucenie islamu jest uważane za wyjątkowo haniebne, a nawróceni mogą ponieść tragiczne konsekwencje, jeśli ich nawrócenie zostanie odkryte.

Według ideologii talibów Afganistan jest krajem muzułmańskim i niemuzułmanie muszą opuścić Afganistan lub zaakceptować status drugiej kategorii. Jeśli chodzi o chrześcijan pochodzących z nawróconych środowisk, talibowie uznają ich za apostatów i poniosą śmiertelne konsekwencje szariatu.

„ Niektórzy znani chrześcijanie już odbierają telefony z pogróżkami ” — powiedział przywódca chrześcijański . „ W tych rozmowach telefonicznych, nieznani ludzie mówią:” Wracamy po ciebie. 

Po zwycięstwie talibów w Afganistanie nie odnotowano żadnych ukierunkowanych zabójstw chrześcijan. Jednak przywódcy chrześcijańscy obawiają się, że zgłoszenie zabójstw jest tylko kwestią czasu.

Życie pod rządami talibów jest już bardzo trudne dla chrześcijan w dystryktach, w których talibowie sprawują władzę. Kiedy Talibowie przejmują kontrolę nad wioską, żądają, aby wszystkie gospodarstwa domowe udały się do miejscowego meczetu, aby modlić się pięć razy dziennie.

Niepewność i strach przed terrorem zdominowały myśli wielu afgańskich chrześcijan.

Ci, którzy nie przychodzą, muszą podać dobry powód, by ominąć modlitwę.

W niektórych północnych częściach Afganistanu talibowie już egzekwują ścisłą interpretację prawa szariatu. Mężczyźni muszą zapuszczać brody, kobiety nie mogą wyjść z domu bez męskiej eskorty, a życie staje się coraz bardziej niebezpieczne.

„ Wielu chrześcijan obawia się, że talibowie zabiorą ich dzieci, zarówno dziewczynki, jak i chłopców, jak w Nigerii i Syrii ” .

„ Dziewczyny zostaną zmuszone do poślubienia bojowników talibów, a chłopcy zostaną zmuszeni do bojówek talibów. Obaj zostaną wysłani do medres na pranie mózgu. 

Oto, co wiemy:

  • Sytuacja w Afganistanie ciągle się zmienia, a większość wiadomości, które słyszymy z wewnątrz kraju, jest ponurych. Chrześcijanie są najbardziej wrażliwą mniejszością religijną w Afganistanie.
  • Jako zagrożona grupa afgańscy chrześcijanie powinni być uważani za społeczność, którą należy ewakuować z kraju, ponieważ najprawdopodobniej staną się obiektem zastraszania, przemocy i prześladowań ze strony talibów. 
  • Talibowie chodzą od drzwi do drzwi, aby zidentyfikować chrześcijan.
  • Chrześcijanie odbierają telefony od talibów, mówiące: „Idziemy po ciebie”.
  • Wielu chrześcijan się ukrywa.
  • Kilku sędziów i urzędników państwowych zostało zamordowanych.

Bądź na bieżąco z aktualizacjami na naszej stronie internetowej.

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby służyć naszym walczącym braciom i siostrom w Afganistanie.

Czy dołączysz do nas w tej kluczowej misji?

vom.com

Uratuj afgańskiego chrześcijanina

Jak możesz pomóc:
  • Modlitwa |  Możesz modlić się za naszych braci i siostry.
  • Skontaktuj się z urzędnikami | Napisz do swoich przedstawicieli w Parlamencie RP, aby nazwali afgańskich chrześcijan grupą zagrożoną, by mogli otrzymać status uchodźcy w Polsce.
  • Darowizna| Przekaż dar swojego serca na nasz Fundusz na rzecz Afganistanu poniżej.
  • Udostępnij tą informację| Zachęć innych do podjęcia działań.
Ich krzyki lęku i cierpienia pod rządami talibów są pilne. Prosimy o pomoc teraz!


Pomoc Afganistan

Numer konta

FUNDACJA “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu: „Prześladowany Kościół – Afganistan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: