24.08.2020 Egipt (International Christian Concern)

Według lokalnej prasy, egipscy urzędnicy zmusili chrześcijańską rodzinę koptyjską mieszkającą w wiosce Hawarat (prowincja Fayoum) do opuszczenia posiadłości i opuszczenia wioski.

Koptyjski mężczyzna na swoim motocyklu i przypadkowo przejechał córkę swojego muzułmańskiego sąsiada, zabijając ją. Ojciec dziewczynki przyznał, że incydent był przypadkowy i nie postawił zarzutu rodzinie chrześcijańskiej. Jednak burmistrz Hanni Snofar z prowincji Fayoum kontynuował spotkanie pojednania między rodzinami. Podczas spotkania nakazał rodzinie koptyjskiej sprzedać swój dobytek i opuścić wioskę.

Spotkania pojednawcze są powszechnie stosowane w Egipcie jako sposób rozwiązania tego, co poza systemem sądowniczym jest uważane za kwestię wyznaniową. W większości przypadków chrześcijanie są zmuszeni zrzec się części swoich praw, aby ułagodzić swoich muzułmańskich oskarżycieli. Niezwykłe w tej sytuacji jest to, że ojciec dziewczynki nie postawił zarzutów chrześcijaninowi. Powód, dla którego burmistrz nakazał wysiedlenie rodziny chrześcijańskiej, jest w tym kontekście niezwykłym krokiem, choć nie jest niczym niezwykłym w innych scenariuszach pojednania.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivią Miller, koordynatorem ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: