10/06/2019 Washington DC (International Christian Concern)

9 maja Tirpan Oraon został brutalnie zaatakowany przez swojego młodszego brata, atak rzekomo zainicjowany przez radykalnych nacjonalistów hinduskich.

31 maja inny pastor został napadnięty podczas dystrybucji ulgi żywnościowej w związku z COVID-19. Oba incydenty miały miejsce w Jharkhand, stanie położonym w północno-wschodnich Indiach, gdzie chrześcijanie doświadczyli zwiększonej wrogości podczas pandemii COVID-19.

W 2005 r. Tirpan i jego rodzina przeszli na chrześcijaństwo. Od tego czasu rodzina stoi w obliczu stale rosnącego poziomu nękania i prześladowań ze strony lokalnych radykałów. W niedawnym wywiadzie dla International Christian Concern (ICC) syn Tirpana, Parameswar, opisał prześladowanie jego rodziny.

„ Trzymamy się z dala od wydarzeń towarzyskich w wiosce ”, powiedział Parameswar dla ICC. „ Wiele razy grożono nam i mówiono, że powinniśmy oprzeć się naszej wierze w Jezusa. 

„ Przywódcy wsi powiedzieli nam również, że porzucając bogów wsi, nie mamy prawa do posiadania ziemi, którą uprawiamy ”, kontynuował Parameswar. „ Przez piętnaście lat była to trudna podróż. Ten ostatni atak na mojego ojca jest kolejną próbą wywierania na nas presji, byśmy zrezygnowali z naszej wiary. 

Po odmowie wpłacenia pieniędzy na lokalny festiwal hinduski Tirpan został brutalnie pobity przez swojego młodszego brata 9 maja. W wyniku ataku biodro Tirpana zostało poważnie ranne.

„ Przez ostatnie dwa miesiące walczyłem z bólem ”, powiedział Tirpan dla ICC. „Nie mogę wstać samodzielnie, usiąść, a nawet dostać się do toalety. Ból nasila się z dnia na dzień. 

Pomimo tych prześladowań Tirpan i jego rodzina pozostają wierni zaufaniu do Jezusa.

„ Mimo że powstają dla nas trudne okoliczności, mamy wewnętrzny spokój i radość podążając za Jezusem ”, powiedział Parameswar w ICC. „ Nigdy nie będziemy oglądać się za siebie i żałować naszej decyzji pójścia za Jezusem. 

31 maja pastor Jaiwant Tirkey, niezależny pastor ze wsi New Hulhnda, został również zaatakowany przez radykalnych nacjonalistów hinduskich. Według pastora Tirkeya radykałowie oskarżyli go o naruszenie blokady COVID-19 w celu uzasadnienia ataku.

„ Otworzyliśmy kościół, ponieważ chcieliśmy wykorzystać lokal do przygotowania posiłków dla pracowników migrujących ”, powiedział pastor Tirkey ICC. „ Byłem tam wraz z kilkoma innymi wolontariuszami przygotowującymi i serwującymi śniadanie, kiedy nagle mężczyzna z żelaznym prętem kopnął w bramę. 

„ Krzyczał i zaatakował mnie ”, kontynuował pastor Tirkey. „ Ledwo uniknąłem śmiertelnego ciosu w głowę, który wylądowałby między szczęką a uchem. 

Historycznie Jharkhand był znany jako cmentarz misji w Indiach. Niestety wydaje się, że ta reputacja nadal ma znaczenie, nawet wśród pandemii COVID-19.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: