Czterolatki w Szkocji otrzymają książkę z obrazkami, promującą ideologię transpłciową i zachęcającą dzieci do nie brania się obcych.

Napisana i zilustrowana przez pisarkę LGBT Morag Hood, Brenda is a Sheep mówi dzieciom, że wilk ubrany w owczą skórę naprawdę „jest owcą”.

Książka jest rozprowadzana wśród wszystkich uczniów szkoły podstawowej 1 przez Scottish Book Trust, wspierany przez rząd Szkocji.

W nowej książce Brenda próbuje zaprzyjaźnić się ze stadem owiec, aby je zjeść, ale ostatecznie wygrywa akceptacja stada.

Pomimo tego, że Brenda była wyższa, miała spiczaste zęby i nosi wełniany sweter, w książce czytamy, że stado uważa Brendę za „prawdopodobnie najlepszą owcę, jaką kiedykolwiek spotkali”, a „Wszystkie owce chcą być takie jak Brenda”.

Teach Primary Book Awards ogłosiło, że historia jest zwycięzcą w kategorii Early Years. W książce napisano: „wspaniale radzi sobie z ideami różnicy i akceptacji”.

Dodał, że książka jest „idealna do wykorzystania jako trampolina do wczesnych dyskusji w klasie na temat integracji”.

„Motywowane politycznie”

Jednak ta historia została zaatakowana za wiadomości, które narażają kobiety i dziewczęta na ryzyko.

Pisząc dla magazynu cyfrowego Spiked, feministyczna pisarka Jo Bartosch uderzyła w to, co opisała jako wyraźny „motyw polityczny” książki.

wilcza ideologia w stroju równości

Powiedziała: „To książka o tym, jak źle jest być podejrzliwym wobec mężczyzn, którzy identyfikują się jako kobiety transpłciowe i żądają dostępu do przestrzeni dla kobiet”.

Ostrzegła ludzi, aby „obudzili się na tę wilczą ideologię w stroju równości”.

Ochrona obaw

Tracy Shaw, rzeczniczka Safe Schools Alliance UK, również wyraziła obawy dotyczące przesłania książki.

Powiedziała: „Należy zachęcać dzieci, aby ufały swoim instynktom dotyczącym ludzi i sytuacji oraz czuły się wspierane, aby je wyrazić.

„Ludzie, którzy polują na dzieci, będą stosować różne strategie, aby się do nich zbliżyć. Ta książka rażąco zachęca dzieci do kwestionowania swoich granic pod pozorem życzliwości i otwartości ”.

źródło: christian


Dzieci w Sudanie Południowym cierpią z powodu niedożywienia. Możesz pomóc!

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Klęska głodu zagraża mieszkańcom Sudanu Południowego, gdzie w lutym tego roku ogłoszono ją – po raz pierwszy od 6 lat – w dwóch okręgach stanu Unity.
Głównym problemem w Unity – mówi Jackson Mungoni z misji PAH w Sudanie Południowym – jest to, że od długiego czasu toczą się tam walki. Ludzie, uciekając przed walkami, zostają bez niczego – tracą miejsce zamieszkania, uprawy, wszelkie środki do życia. Często kilkadziesiąt osób dzieli jeden garnek. Jeśli nie uda się złowić ryb – a mało kto ma wędkę – do garnka trafiają liście drzew i lilie czy hiacynt wodny.

Polska Akcja Humanitarna, która od 10 lat prowadzi w Sudanie Południowym stałą misję, rozpoczyna działania w stanie Unity. We współpracy z innymi organizacjami w kompleksowy sposób odpowiada na najpilniejsze potrzeby mieszkańców stanu, zapewniając potrzebującym dostęp do czystej wody, jedzenia i schronienia. Działania PAH skupiają się na stworzeniu mieszkańcom Unity warunków do samodzielnej egzystencji – stąd m.in. dystrybucja nasion i narzędzi do uprawy roli oraz połowu ryb.

źródło: pah.org.pl, UNICEF ,misyjne.pl

Article in English

Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: