
W dzisiejszych czasach dzieci są indoktrynowane we wszystkim, co podważa tradycyjne wartości, a w Kanadzie obejmuje to zabieranie dzieci ze sobą, gdy ukochana osoba jest poddawana eutanazji – co określa się eufemizmem MAID dla pomocy medycznej w umieraniu.
Dzieci są wprowadzane na pola śmierci medycznej przez kanadyjskie wirtualne hospicjum z podręcznikiem pomocy medycznej w zakresie umierania, opisanym jako przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat. W nim dziecko uczy się, jak człowiek ginie podczas eutanazji:
Trzy leki działają w następujący sposób: Pierwszy lek sprawia, że osoba czuje się bardzo zrelaksowana i zasypia. Mogą ziewać, chrapać lub mamrotać.
Drugi lek powoduje „śpiączkę”. Śpiączka wygląda jak sen, ale jest znacznie głębsza niż zwykły sen. Osoba nie obudzi się ani nie będzie reagować na hałas lub dotyk.
Trzeci lek sprawia, że płuca osoby przestają oddychać, a następnie serce przestaje bić. Z powodu śpiączki osoba nie zauważa tego i nie boli. Kiedy ich serce i płuca przestają działać, ich ciało umiera. Nie zacznie działać ponownie. Często dzieje się to w ciągu kilku minut, ale czasami (rzadko) może to zająć kilka godzin.
virtualhospica.ca/MAID is home to The Medical Assistance in Dying (MAiD) Activity Book! Created for young people who…
Opublikowany przez Canadian Virtual Hospice Wtorek, 26 lipca 2022
A jeśli osoba prosi o śmierć, nie ma zmiany zdania:
O ile inni ludzie mogą chcieć zmienić zdanie, osoba, która wybiera MAiD, prawdopodobnie tak samo mocno pragnie, aby mogła zmienić swoją chorobę lub stan i to, jak wpływa to na ich życie. Kiedy ktoś decyduje się poprosić o MAiD, to zwykle po bardzo uważnym przemyśleniu i bardzo nieprzyjemnych uczuciach przez długi czas. Mogą czuć, że nic nie zmieni ich zdania, ponieważ nie ma nic, co mogłoby pomóc ich ciału lub ich cierpieniu.
To oczywiście nieprawda. Opieka paliatywna i odpowiednie interwencje emocjonalne i psychologiczne mogą przezwyciężyć myśli samobójcze u ciężko chorych i niepełnosprawnych. Jednak tym, którzy proszą o eutanazję, odmawia się tej podstawowej usługi hospicyjnej. Co więcej, tylko 15 procent Kanadyjczyków ma odpowiedni dostęp do opieki paliatywnej – prawdziwy skandal w kraju, który forsuje eutanazję.
Książka przewiduje dla dziecka są zajęcia typu:
Ćwiczenie: Narysuj lub napisz o swoich pomysłach i uczuciach dotyczących osoby w Twoim życiu, która wybiera MAiD. Możesz udostępnić ten arkusz komuś z rodziny lub członkowi zespołu opieki zdrowotnej, który może ci pomóc z pytaniami, pomysłami i uczuciami…
Używając czystego papieru lub obrazka poniżej, udekoruj go tak, aby wyglądał jak Ty i ta osoba. Napisz lub narysuj, co myślisz o wyborze MAiD w przestrzeni wokół nich.
Kiedy już zaakceptujemy zabijanie jako akceptowalną odpowiedź na ludzkie cierpienie, musimy nauczyć dzieci, że zabijanie jest w porządku. Ponieważ nie są głupie i będą wiedzieć, że ich ukochana osoba jest zabijana, a ich bezpośrednim odruchem będzie prawdopodobnie to, że to jest złe.
Cały program eutanazji jest poruszający, moralnie destrukcyjny i zły. Nie tylko kończy życie zrozpaczonych ludzi, którzy są porzuceni przez odchylenie „To twój wybór”, ale, jak pokazuje ta książka, może poważnie wpłynąć na samopoczucie emocjonalne dzieci w rodzinie, które obserwują, jak zabijana jest ich ukochana osoba.
źródło: Live Action
Sudan Południowy przeżywa „najgorszy kryzys głodowy w historii”
Aktualizacja prognozy bezpieczeństwa żywnościowego

3 na 4 gospodarstwa domowe są obecnie w kryzysie a co gorsza mało prawdopodobne, aby otrzymały pomoc żywnościową z powodu ograniczonych funduszy i rosnących kosztów żywności!
Jak wygląda dzień bez chleba?

Najmłodszy kraj na świecie, Sudan Południowy, stoi w obliczu największego kryzysu głodowego w swojej historii, z 7,2 milionami ludzi , w tym milionami dzieci, na krawędzi skrajnego ubóstwa!
Korzystają z wody po powodzi w której topiły się zwierzęta, której używają do wody higieny co owocuje chorobami takimi jak malaria, czy dur brzuszny.
Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.
„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.
Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.
Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.
Fala niszczyła wszystko na swojej drodze, zmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.

Niestety nie mają dostępu do innej wody – zwrócił uwagę Dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia ‘Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło. Zdaniem duchownego najcenniejszą rzeczą którą możemy ofiarować mieszkańcom Sudanu to modlitwa i wsparcie materialne.
– Wszędzie mamy swoje struktury więc jest nam najłatwiej dotrzeć z pomocą. Pomagamy na miejscu poprzez księży, parafie, zaufanych ludzi tak, że ta pomoc dociera do najbardziej potrzebujących – zapewnił ks. Cisło.
Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a 4 miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.
Masowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.
Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ludzie walczą o przetrwanie
Ostry głód różni się od niedożywienia (zwanego też umiarkowanym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego), który występuje wtedy, gdy dana osoba nie jest w stanie spożywać wystarczającej ilości jedzenia, by utrzymać normalny tryb życia. Próg takiego niedożywienia przyjmowany m.in. przez WFP to mniej niż 1800 kcal dziennie, jednak może oznaczać także niedobory białka lub niezbędnych witamin i minerałów.
Przypominamy o obywatelach i obywatelkach tego kraju, zwłaszcza tych najmłodszych, apelując o konkretną dla nich pomoc.
