Nigeryjska organizacja społeczeństwa obywatelskiego szacuje, że około 620 chrześcijan zostało zabitych, a setki domów, a także kościoły, zostały uszkodzone w Nigerii od początku roku, gdy ataki prowadzone przez radykałów Fulani i terrorystów islamskich trwają.

Międzynarodowa organizacja na rzecz wolności obywatelskich i praworządności z siedzibą w Anambrze, której przewodniczy Christian Emeka Umeagbalasi, wydała oświadczenie podkreślające wpływ okrucieństw popełnianych przez terrorystów w Nigerii do 2020 r.

Raport, oparty na dniach badań kryminalistycznych, ostrzega, że ​​wojujący pasterze Fulani przemierzający wiejskie państwa środkowego pasa i terroryści powiązani z Boko Haram i prowincją Islamskiego Państwa Afryki Zachodniej w północno-wschodnim regionie Nigerii „nasilili przemoc antychrześcijańską”.
Grupa donosi o zabiciu „nie mniej niż 620 bezbronnych chrześcijan i bezmyślnego podpalenia lub zniszczenia ich centrów kultu i nauki” w 2020 r.

Według oświadczenia, radykałowie Fulani są odpowiedzialni za zabicie ponad 470 osób w ciągu pierwszych czterech i pół miesiąca 2020 roku. Grupa informuje, że Fulani zabił 140 chrześcijan od początku kwietnia do 14 maja.

Organizacja oświadczyła w marcowym oświadczeniu, że co najmniej 350 chrześcijan zostało zabitych w styczniu i lutym, a radykalne ataki Fulani w środkowym pasie Nigerii spowodowały 250 zgonów, a terroryści Boko Haram od 50 do 100 zabójstw.
Ponadto grupa poinformowała, że od czerwca 2015 r. W Nigerii zabito od 11 500 do 12 000 chrześcijan. Według Intersociety radykalni pasterze byli odpowiedzialni za zabicie ponad 7400 chrześcijan, a grupy Boko Haram dopuściły się 4000 zabójstw.

Podczas gdy konflikty między pasterzami Fulani a głównie chrześcijańskimi społecznościami rolniczymi w bogatych w rolnictwo stanach Środkowego Pasa istnieją od dziesięcioleci, zwolennicy ostrzegają, że ataki Fulani w ostatnich latach wzrosły zarówno intensywnością, jak i ilością.
Fulani są często uzbrojeni w broń palną podczas nocnych ataków na śpiące wioski rolnicze. W rezultacie wiele społeczności rolniczych zostało zepchniętych ze swoich ziem.

– do końca 2020 r. Nie mniej niż 32 000 chrześcijan zostanie zabitych w Nigerii przez połączone radykały Boko Haram i Fulani od 2009 r.

„Zabójstwa obejmowały lata 2009–2020, przy czym prognozowane liczby dla Boko Haram i jej oddziałów ISWAP i pasterzy dżihadystów Fulani w nadchodzących siedmiu miesiącach i połowie 2020 r.”, Wyjaśnia raport.
Odkrycia Intersociety pojawiają się, gdy Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych oszacowało w ubiegłym roku, że od 2009 r. Co najmniej 27 000 osób zostało zabitych w wyniku konfliktu Boko Haram w północno-wschodniej Nigerii.

„Jest to średnio 1000 zgonów chrześcijan rocznie”, donosi Intersociety. „ bojownicy dżihadystów Fulani dopuścili się  9 000 mordów  chrześcijan, czyli 1500 zgonów rocznie [od stycznia 2015 r. Do końca grudnia 2020 r.]”.
„Ostatecznie poganiacze dżihadystów Fulani musieli wziąć pod uwagę całkowitą liczbę zgonów chrześcijan wynoszącą 15 000 w ciągu 11 lat”, ocenia Intersociety.

Organizacja twierdzi również, że większość zabitych przez Boko Haram od stycznia 2015 r. Do grudnia 2019 r. – około 60% – to chrześcijanie, a wszyscy zabici przez radykałów Fulani w tym okresie to chrześcijanie.
W ubiegłym tygodniu podejrzani radykałowie Fulani przeprowadzili serię ataków w Kajuru, w stanie Kaduna, zabijając ponad 20 osób i raniąc kilka innych osób.

„Od czasu COVID-19 w dniu 25 marca pasterze Fulani zabili 38 osób z Południowej Kaduna” – powiedział Alheri Magaji, mieszkaniec Kajuru, który prowadzi non-profit Resilient Aid and Dialogue Initiative.

Oprócz zabójstw, miliony w Nigerii zostały wysiedlone ze swoich domów i gospodarstw z powodu przemocy na północnym wschodzie i środkowym pasie. Podczas gdy niektórzy powrócili, wielu nadal jest bezdomnych bez harmonogramu, kiedy mogą wrócić do swoich gospodarstw i domów.

Nigeria jest 12. najgorszym krajem na świecie, jeśli chodzi o prześladowania chrześcijan na liście obserwacyjnej Open Doors USA w 2020 roku . Według Open Doors Nigeria jest jednym z najbardziej brutalnych krajów na świecie dla chrześcijan.

Nigeria została dodana do „specjalnej listy obserwacyjnej” Departamentu Stanu USA krajów, które po raz pierwszy w grudniu zezwalają na poważne naruszenia wolności religijnej lub tolerują je.

„To niebezpieczna sytuacja w zbyt wielu częściach Nigerii”, powiedział wtedy reporterowi ambasador USA ds. Międzynarodowej wolności religijnej Sam Brownback. „Rząd albo nie był chętny, albo był nieskuteczny w swojej reakcji i przemoc wciąż rośnie. ”

Międzynarodowe grupy popierające zgłosiły również obawy, że przemoc wobec chrześcijan w Nigerii osiągnęła poziom ludobójstwa.

źródło: christianpost.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: