Chrześcijański nauczyciel, który wniósł sprawę przeciwko swojej byłej szkole z powodu konfliktu o używanie zaimków osobowych niezgodnych z tożsamością płciową ucznia, mówi, że został zwolniony z następnej szkoły za nazwanie Mahometa „fałszywym prorokiem”.

Joshua Sutcliffe użył tego sformułowania na nagraniu video, jakie umieścił na swoim osobistym kanale YouTube, na którym krytycznie wypowiedział się też o takich osobach, jak Russell Brand, założyciel mormonizmu Joseph Smith i Charles Darwin.

„Wszyscy ci ludzie przynoszą niszczące herezje, które są przeciwko nauczaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, dlatego są fałszywymi prorokami” – powiedział.

W styczniu tego roku, Sutcliffe zawarł ugodę ze szkołą w Oxfordzie, w której był zawieszony, i w której prowadzono w jego sprawie dochodzenie za odmowę zwracania się do transseksualnego ucznia przy pomocy preferowanych przez niego zaimków.

Wydany wówczas nakaz sądowy nie pozwalał na wymienianie jego nazwiska w mediach, jednak na początku sierpnia termin zakazu upłynął.

Po odejściu od poprzedniego pracodawcy, Sutcliffe pojechał do Londynu, gdzie zatrudnił się w innej szkole, podobno katolickiej. Na nagraniu na YouTube twierdzi, że zwolniono go po raz drugi, tym razem z powodu jego komentarzy na temat Mahometa.

Na filmie video zatytułowanym „Co Biblia mówi o fałszywych prorokach?”, Sutcliffe powiedział: „Wiem, że to kontrowersyjne i wiem, że ludzie mogą być urażeni tym, co mówię, ale robię to w miłości i dlatego, że chcę mówić prawdę”.

„Uważam, że Mahomet jest fałszywym prorokiem. Sugerowałbym, że muzułmanie mają fałszywe rozumienie Boga, ponieważ są prowadzeni przez fałszywego proroka.

„Jezus jest jedynym prawdziwym prorokiem, ponieważ jest Bogiem w ciele, jest głosem Boga, przynosi prawdziwe objawienie i rozumienie, ponieważ jest Bogiem.

„Mamy w tym narodzie innych fałszywych proroków, mniejsza o tych, którzy idą za nauczaniem Mahometa.

„Na przykład ktoś taki w kulturze, jak Russell Brand, który uczy pokolenie, jak myśleć.

„[Brand] ma koncepcję wielowyznaniowości, że każda wiara prowadzi na szczyt góry” – mówi.

Na innym filmie video, Sutcliffe broni swojego stanowiska, twierdząc, że w poprzedniej sprawie o zwracanie się do ucznia przy pomocy zaimków niezgodnych z jego tożsamością płciową, był „zastraszany przez mafię LGBT”.

„Jestem tu, by was uczyć o tym, czego nie pozwalają mi uczyć w realnym świecie (…) buntując się przeciwko systemowi, ponieważ sprawy, o których uwielbiam uczyć i mówić, są prawdziwą, biblijną perspektywą i rozumieniem” – wyjaśnia.

„A w dzisiejszym świecie jestem wyrzucony, jestem odrzucony, mówią mi, że nie wolno mi myśleć zgodnie z Biblią” – twierdzi Sutcliffe.

Komentując drugie zawieszenie Sutcliffe’a, konserwatywny blogger chrześcijański Adrian Hilton powiedział, że jego poglądy nie powinny być podstawą do zwolnienia.

„Czy nauczycielom szkolnym nie wolno już w ich własnym czasie i w ich własnej przestrzeni zgłębiać nadciągającego kryzysu uniwersalizm kontra wielokulturowość? Co się stało z wolnością religii?” – pyta Hilton.

Źródło: Christian Today


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: