03/08/2020 Indie 

Według UCA News, chrześcijańscy przywódcy w Indiach wezwali do dalszego śledztwa w sprawie ataku na Balwinder Bagicha, protestanckiego pastora, którego znaleziono śmiertelnie rannego na drodze w dystrykcie Ferozepur stanu Pendżab w Indiach. Później tego dnia, 27 lipca, pastor Bagicha zmarł w wyniku odniesionych ran podczas ataku.

Policja początkowo zarejestrowała śmierć jako „ przypadkową ”. Jednak Hanook Bhatti, chrześcijański przywódca z Pendżabu, powiedział UCA News: „ To nie był przypadek; jest to oczywisty przypadek morderstwa z  premedytacją.

„ Osobiście odwiedziłem miejsce, w którym znaleziono pastora wraz z policją ” – powiedział Bhatti dla UCA News. „ Znaleźliśmy tam  aadhar  (indyjski dowód tożsamości) i ślady więcej niż jednej osoby, co wskazuje, że pastor toczył bójkę. 

James Masih, inny przywódca chrześcijański, zobaczył ciało i powiedział do UCA News: „ Była tylko jedna katastrofalna rana z tyłu głowy. Wyglądało to jak potężny cios z ostrej broni, który doprowadził do jego śmierci. 

Rodzina pastora Bagicha podobno obawia się wywierania na policję nacisku na dalsze śledztwo w sprawie zabójstwa. Jednak przywódcy chrześcijańscy powiedzieli, że próbują zebrać poparcie, aby otworzyć sprawę w oparciu o poprzednie śledztwo w sprawie morderstwa.

W 2020 roku co najmniej pięciu chrześcijan zostało zamordowanych za wiarę w Indiach. Odnotowano inne zabójstwa, ale motywy religijne sprawców nie zostały jeszcze potwierdzone. Gdyby pastor Bagicha został zamordowany za wiarę, byłby szóstym chrześcijaninem w Indiach, który został zabity za wiarę w tym roku.

źródło: persecution.org ; (więcej informacji – tutaj)Sudan: bp Kussala-bez wsparcia materialnego nie przetrwamy. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.


Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie kryzysu epidemicznego może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

źródło: fundacja-fileo.pl

Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: