The victim, Anita Emmanuel has alleged that Muhammad Waseem abducted her in August 2021 & forced her signature and thumb impression on a #marriage contract. @voice_minority@ADFIntl@CSWadvocacy@csjpak@fispahani@FOREF_EUhttps://t.co/9z3BSeMz9e
— Kross Konnection (@kkmediapk) October 2, 2022
Młoda chrześcijanka w Bahawalpur domagała się unieważnienia swojego małżeństwa z muzułmaninem, który porwał ją i trzymał w niewoli od sierpnia 2021 roku.
Ofiara, Anita Emmanuel, złożyła wniosek w sądzie rodzinnym Bahawalpur w sprawie wymuszonego zawarcia jej małżeństwa z Muhammadem Waseem z miasta Yazman, twierdząc, że uprowadził ją i trzymał w niewoli przez ponad rok po tym, jak wymusił na niej podpis i odcisk kciuka potwierdzający kontrakt małżeński.
„Waseem uprowadził mnie 31 sierpnia 2021 r. i zabrał do Liaquatpur [okręgu Rahim Yar Khan]. Następnie zmusił mnie do podpisania kartki papieru i powiedział, że jestem teraz muzułmanką” – powiedziała Anita.
Kiedy odmówiła zaakceptowania Waseema jako męża, narzucał się jej, bił ją i wielokrotnie ją zgwałcił.
„Byłam zamknięta w pokoju, w którym wielokrotnie narażał mnie na napaść seksualną. Opieranie się jego działaniom doprowadziło tylko do tego, że głodowałam. Były dni, kiedy nie dawali mi nawet wody do picia” – twierdzi Anita, dodając, że zebrała się na odwagę do ucieczki.
Według ojca Anity, Emmanuela Masiha, on i jego rodzina szukali schronienia w Bahawalpur pośród groźby poważnych konsekwencji.
„Jesteśmy biednymi ludźmi… Jestem tylko robotnikiem, podczas gdy oni [porywacz] są bardzo wpływowymi ludźmi. Zamienili nasze życie w piekło. Grozili, że zabiją mnie i moją rodzinę lub oskarżą o bluźnierstwo… powstrzymując nas przed wniesieniem sprawy przeciwko porwaniu Anity” – powiedział.
Prawnik Anity, adwokat Lazar Allah Rakha, powiedział, że rodzina nadal znajduje się pod silną presją. Porywacz żąda zwrotu Anity, jakby ta była jego własnością!
„Zapewniłem ich o moim pełnym wsparciu, a także złożyłem wniosek o zakończenie nękania rodziny ofiary przez organy ścigania” – powiedział, wyjaśniając, że porywacz i jego rodzina zaangażowali policję do powrotu Anity, ponieważ nadal jak twierdzi Waseemem jest ona jego „żoną”.
Wydano zawiadomienia, a Sąd wznowi rozprawę 3 października (poniedziałek), dodał Lazar.
PRZYMUSOWE NAWRÓCENIA I MAŁŻEŃSTWA
Przypadki uprowadzeń, późniejszych przymusowych konwersji i małżeństw młodych dziewcząt z mniejszości nie są w Pakistanie rzadkością.
Takie przypadki są najczęściej zgłaszane w Pendżabie i Sindh, gdzie mieszka odpowiednio duża liczba chrześcijan i hinduistów. Organy zajmujące się prawami człowieka często wzywały radnych mniejszościowych do interwencji w przypadkach przymusowych nawróceń, zwłaszcza tych dotyczących nieletnich dziewcząt.
Liderzy społeczności mniejszościowych są również szczególnie zaniepokojeni rozpatrywaniem przez sądownictwo spraw dotyczących małżeństw nieletnich z udziałem dziewcząt należących do mniejszości.
W 2020 r. w mediach naświetlono 15 przypadków, ale w 2021 r. zgłoszono około 60 przypadków, w których około 70 procent dziewcząt, które zostały przymusowo nawrócone, miało mniej niż 18 lat.
źródło: Kross Konnection
PILNIE POTRZEBNA POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA GŁODUJĄCYCH DZIECI!
Pakistan, Pendżab – 01.10.2022 r
DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA
Po ślubie w 2018 roku Sajida i Ashbeel postanowili wspólnie kontynuować swoją pracę zarówno dobroczynną, jak i ewangelizacyjną, wśród lokalnej ludności. Zdołali zakupić Biblię, a potem – telefon komórkowy. Dzięki mediom społecznościowym poznali kogoś, kto zobowiązał się wspierać ich działalność edukacyjną wśród dzieci, lecz po kilku miesiącach zrezygnował.
Skontaktowała się również z nimi amerykańska rodzina, która zebrała pieniądze na zakup budynku i zachęciła ich do założenia Duszpasterstwa Dobrego Pasterza.
Amerykańska rodzina popadła w tarapaty finansowe i wycofała się z aktywnego wspierania Duszpasterstwa, jednak Sajida i Ashbeel kontynuują służbę.
Własny budynek (na dodatek z własną studnią!) jest wielką pomocą. Znajdują w nim schronienie osierocone dzieci, jak i dzieci pracowników fabryki cegieł, które udało się Sajidzie i Ashbeelowi wziąć pod swoją opiekę.
Budynek jest jasny, przestronny i – przede wszystkim – ich własny.
Pakistan jest jednym z tych miejsc, gdzie przywódcy lokalnych wspólnot chrześcijańskich, w większości, działają bez żadnego formalnego przygotowania i bez żadnego wsparcia, gdzie ich praca to niekończąca się, trudna służba na rzecz sierot, wdów, starców i innych wykluczonych, gdzie ich jedyną bronią przeciw wrogiemu chrześcijanom systemowi jest ICH MIŁOŚĆ DO BOGA I LUDZI, oraz zakupiona za z trudem zaoszczędzone pieniądze Biblia i … Internet.
DZIĘKI PAŃSTWA WSPARCIU, MOŻLIWY BYŁ KOLEJNY ZAKUP ŻYWNOŚCI DLA DZIECI!
PAKISTAN PENDŻAB – 16 WRZESIEŃ 2022
PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
Taka sytuacja utrzymuje się również w Lahore – patrz tutaj
Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy mają otwarte serca by pomóc tym ludziom. Dzięki Państwa wsparciu, możliwy był kolejny zakup żywności dla dzieci.
Pakistan Pendżab – 5 wrzesień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla ubogich rodzin w Pakistanie.
Pakistan, Pendżab – 27 sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla dzieci i ubogich rodzin w Pakistanie
Pakistan Pendżab – 16 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc dla osieroconych dzieci z Pakistanu.
Z zebranych dotąd środków finansowych – oprócz żywności – mogliśmy zakupić również odzież.
Pakistan Pendżab – 13 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za kolejną transzę pomocy finansowej dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Pomoc żywnościową, Sajida I Ashbeel rozdali wśród prześladowanych Chrześcijan w fabryce cegieł. Rozdali jedzenie i zorganizowali krótkie spotkanie modlitewne.
PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
DUSZPASTERSTWO W FABRYCE CEGIEŁ
Sajida i Ashbeel prowadzą swoją duszpasterską pracę również wśród chrześcijan zmuszanych do pracy w fabryce cegieł. Często muszą przekupywać strażników, by umożliwili im wstęp na teren fabryki, wiele razy zdarzyło się, że musieli ratować się ucieczką. Rodziny z fabryk cegieł są wycieńczone, niedożywione, schorowane, pozbawione nadziei na odmianę losu. Służba wśród nich jest wyjątkowo ciężka i niewdzięczna, ale też bardzo potrzebna, gdyż wnosi choć odrobinę światła w życie tych ludzi, którzy na co dzień żyją w mroku.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA Z PENDŻABU W PAKISTANIE
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc finansową dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Jest to w sumie 20 rodzin, ok. 70 osób. Jak widać na zdjęciach wyżej, duża grupa to dzieci, dla których nie ma tam żadnych szkół i które muszą pracować razem z rodzicami.

Z powodu, że są Chrześcijanami nie mogą się uczyć i zdobywać wykształcenie.
FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635 POMOC DLA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA
Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!
Poruszeni historią, losem, pracą dla Królestwa Bożego i wytrwałością jaką cechuje się ta dwójka wspaniałych Bożych ludzi, chcemy im pomóc.
Ważne jest umocnienie tych ludzi i umożliwienie im udzielania dalszej pomocy społeczności w której tak dzielnie pracują. Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie.
Na początek i w pierwszej kolejności, zależy nam na zapewnieniu odpowiedniej żywności (obiadów) dla dzieci które tam mieszkają, oraz dla dzieci które tam przychodzą pobierać naukę i słuchać Ewangelii o Królestwie Bożym.
Prosimy w imieniu naszych Braci i Sióstr z Pakistanu wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na pomoc dla dzieci sierot z Pendżabu.
„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie”
(List do Filipian 4,19).
NUMER KONTA