49-letnia kobieta została napadnięta przez lokalne władze po tym, jak odmówiła wyrzeczenia się wiary w Jezusa Chrystusa.

5 maja 2020 roku władze odwiedziły Dinh i powiedziały jej, że pomogą jej podczas pandemii koronawirusa, jeśli podpisze oświadczenie o wyrzeczeniu się wiary.

Kiedy Dinh odmówiła podpisania dokumentu, urzędnik chwycił z kuchni czajnik wrzącej wody i wylał go na jej nogi. Dinh trafiła do szpitala, ale ponieważ jej rodzina jest bardzo biedna, nie mogli zapłacić za jej leczenie.

A ponieważ jest chrześcijanką, nie miała ubezpieczenia zdrowotnego.

Organizacja chrześcijańska VOM zapewniła pomoc.

„Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna Bogu za wasze serce miłości” – napisała Dinh. „Proszę, pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach”.

PRZEGLĄD:

Wietnam ma represyjny rząd komunistyczny, który aktywnie prześladuje chrześcijan. Chociaż chrześcijaństwo jest legalne, rząd nadal postrzega je jako zagrożenie. Mniejszościowe grupy plemienne, takie jak Hmong, zazwyczaj spotykają się z najbardziej brutalnymi i surowymi formami prześladowań. Kościoły wciąż się rozwijają pomimo prześladowań.

GŁÓWNE RELIGIE:

Większość Wietnamczyków praktykuje kult przodków, który często łączy się z buddyzmem.

PRZEŚLADOWCA:

Władze lokalne prześladują chrześcijan na obszarach wiejskich, a nawróceni chrześcijanie są również prześladowani przez członków rodzin.

źródło: VOM


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: