Chrześcijanin w Algierii skazany na więzienie za przyjmowanie darowizn w celu drukowania Biblii


Sędzia w Algierii w czwartek (8 lipca) skazał chrześcijanina na sześć miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 100 000 dinarów (740 USD) za rzekome przyjmowanie nieautoryzowanych darowizn w celu „szerzenia chrześcijaństwa”.

Ahmed Beghal (imię zmienione ze względów bezpieczeństwa) otrzymał wyrok na rozprawie sądowej w Khemis Meliana, w prowincji Ain-Defla, około 145 kilometrów (90 mil) na południowy zachód od Algieru. Zaprzecza oskarżeniu i twierdzi, że związane z nim zarzuty – rozpowszechnianie Biblii, drukowanie i rozpowszechnianie literatury chrześcijańskiej, a tym samym „wstrząsanie wiarą muzułmanina” – również są fałszywe.

„Oskarżenia zostały wniesione przeciwko mnie przez Żandarmerię Narodową w sfałszowanym raporcie”, powiedział Beghal Morning Star News, dodając, że cierpi emocjonalnie „z powodu tej niesprawiedliwości i pułapek ze strony własnej rodziny, społeczeństwa, sądu.”

Żona i dzieci Beghala  opuściły go w 2017 roku z  powodu jego nawrócenia na chrześcijaństwo.

„Przechodzę przez bardzo trudny etap w tych okolicznościach i bezpośrednich prześladowaniach publicznych” – powiedział Beghal. „W moim życiu osobistym i społecznym jest niesprawiedliwość wobec mnie”.

Policja zatrzymała Beghala 17 kwietnia bez powodu, mówiąc mu tylko, że „krąży o tobie wiele plotek i oskarżeń – wydaje się, że jesteś bardzo aktywny” – twierdzi Beghal.

Po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy zabrali go do jego domu, aby go przeszukać.

Oskarżenia zostały oparte na algierskiej ustawie z 2006 r. regulującej kult niemuzułmański, znanej jako ustawa 03/06, która kryminalizuje wszelkie działania „mające na celu podważenie wiary muzułmanina”. Kara może wynosić od dwóch do pięciu lat więzienia i grzywny w wysokości od 500 000 do 1 miliona dinarów algierskich (od 3 745 do 7 490 USD).

Islam jest religią państwową w 99 procentowym kraju muzułmańskim. Od 2000 roku tysiące algierskich muzułmanów uwierzyło w Chrystusa. Algierscy urzędnicy szacują liczbę chrześcijan na 50 000, ale inni twierdzą, że może to być dwa razy więcej.

źródło: morningstarnews


„SUDAN POŁUDNIOWY – PRZEMILCZANE

Dziecko z sudańskich gór Nuba wykazuje oznaki poważnego niedożywienia w ośrodku żywieniowym w obozie dla uchodźców Yida w Sudanie Południowym.

CIERPIENIE”GŁÓD DOTYKA 60 PROCENT POPULACJI

Sytuacja w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego w Sudanie Południowym osiągnęła poziom kryzysowy i konieczne są działania na większą skalę.

Zgodnie z prognozami Zintegrowanej Klasyfikacji Faz Bezpieczeństwa Żywnościowego (IPC), szacuje się, że 5,8 mln osób (48% populacji) doświadczyło kryzysowego poziomu braku bezpieczeństwa żywnościowego (faza 3 IPC) lub gorzej – liczba ta ma wzrosnąć do 7,2 mln (60 procent populacji) podczas trwającego chudego sezonu od kwietnia do lipca 2021 r.

60,5 proc. mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40 proc. to katolicy, a 20,7 proc. stanowią protestanci (anglikanie, baptyści i zielonoświątkowcy). Wielu z nich musi emigrować. Po długotrwałej suszy mamy teraz katastrofalną powódź, brak żywności, brak domów. To co zostało odbudowane po wojnie teraz zostało zniszczone przez powódź. Prezydent ogłosił w kraju klęskę żywiołową. Jak podają międzynarodowe organizacje z ok. 13 mln mieszkańców, ok. 7 mln potrzebuje natychmiastowej pomocy – żywność, leki, woda pitna bo prawie 60 proc. ludności nie ma dostępu do czystej wody.

Korzystają z wody po powodzi w której topiły się zwierzęta, której używają do wody higieny co owocuje chorobami takimi jak malaria, czy dur brzuszny. 

Fala niszczyła wszystko na swojej drodze, zmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.  

Niestety nie mają dostępu do innej wody – zwrócił uwagę Dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia ‘Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło. Zdaniem duchownego najcenniejszą rzeczą którą możemy ofiarować mieszkańcom Sudanu to modlitwa i wsparcie materialne.

– Wszędzie mamy swoje struktury więc jest nam najłatwiej dotrzeć z pomocą. Pomagamy na miejscu poprzez księży, parafie, zaufanych ludzi tak, że ta pomoc dociera do najbardziej potrzebujących – zapewnił ks. Cisło.

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.Masowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.

Przypominamy o obywatelach i obywatelkach tego kraju, zwłaszcza tych najmłodszych, apelując o konkretną dla nich pomoc.

  • 9 lipca 2011 r. Sudan Południowy po dekadach przemocy i konfliktów ogłosił niepodległość jako najmłodszy naród na świecie
  • Brutalny konflikt wybuchł pod koniec 2013 roku. Ponad 2,2 miliona ludzi zostało zmuszonych do ucieczki, głównie do krajów regionu: Etiopii, Sudanu i Ugandy.  Kolejne 1,6 mln uciekało w obrębie kraju
  • Dziś obywatele Sudanu Południowego są dziś jedną z 5 najliczniejszych na świecie społeczności, którzy są uchodźcami (obok Syrii czy Afganistanu)
  • To także  jeden z krajów w najgorszej sytuacji żywnościowej na globie (brak bezpieczeństwa żywnościowego dotyczy 60% populacji)

W Sudanie Południowym życie i zdrowie dwóch milionów osób zostało zagrożone.

Nie możemy zostawić ich bez pomocy!


Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek do wpłat w walucie zagranicznej
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: