Od lewej do prawej: pastor Ram Niwas, jego żona Pinky i członek lokalnego kościoła Narender

Pastor i jego żona zostali ciężko ranni po tym, jak zostali zaatakowani podczas modlitwy w swoim domu 22 kwietnia w Sitamarhi w indyjskim stanie Bihar.

Według pastora Ram Niwasa, jego czterej bracia i inny wieśniak, którzy są zwolennikami Bajrang Dal (bojowego skrzydła hinduskiej organizacji nacjonalistycznej Vishwa Hindu Parishad), podczas modlitwy włamali się do ich posiadłości i zaczęli ich bić. Członek kościoła imieniem Narender, który udał się do domu pary na modlitwę, przyszedł z pomocą parze, podczas gdy pozostały tłum z Bajrang Dal stał przed domem.

Ramię pastora Niwasa zostało złamane podczas ataku, a jego żona Pinky doznała poważnych obrażeń głowy, które wymagały pomocy lekarskiej. Narender został również ciężko ranny i został przewieziony do szpitala Muzaffarpur na leczenie. Atak został zarejestrowany na CCTV zainstalowanym w domu pastora, ale kamera nagrywająca i wideo została skonfiskowana i przekazana lokalnemu liderowi Bharatiya Janata Party, Arunowi Singhowi.

Według lokalnego źródła pastor Niwas był przez jakiś czas celem grupy bojowników i został oskarżony o dokonywanie nawróceń i zmuszanie ludzi do spożywania wołowiny (krowy są święte dla Hindusów).

Pastor, który jest niepełnosprawny z powodu wypadku w dzieciństwie, od sześciu lat pracuje wśród kasty planowej w Sitamahri w ramach swojej chrześcijańskiej posługi. W wyniku swojej pracy od 2018 r. Otrzymywał groźby od hinduskich nacjonalistycznych grup pod dowództwem Rashtriya Swayamesevak Sangh (RSS), w tym jeden incydent, w którym został ostrzeżony, że „jeśli chcesz tu zostać, ty i wszyscy ci którego nawróciliście na chrześcijaństwo, musi się nawrócić i przejść rytuały ceremonii ghar wapsi ”.

W 2020 roku 20-osobowy tłum należący do Bajrang Dal próbował zaatakować pastora Niwasa. Pastor podobno złożył skargę, ale policja nie podjęła żadnych działań i na podstawie art. 156 ust. 3 kodeksu postępowania karnego (CPC) złożono kolejną skargę, wymagającą zbadania sprawy. Mimo to lokalne źródło poinformowało CSW, że sprawa pozostaje nierozwiązana.

Założyciel CSW, prezes Mervyn Thomas, powiedział: „Nasze najgłębsze współczucie kierujemy do tej pary, która została zaatakowana po prostu za praktykowanie swojej wiary. Państwo indyjskie musi zapewnić wszystkim obywatelom odpowiednią ochronę na mocy prawa i jest głęboko niepokojące, że władze nie zareagowały na wcześniejsze groźby skierowane przeciwko pastorowi Niwasowi, co pozwoliło kontynuować kampanię strachu i zastraszania przeciwko niemu. Wzywamy lokalne władze do poważnego potraktowania tej sprawy i pilnego zbadania sprawy, gwarantując, że sprawcy tego ataku odpowiedzą za swoje zbrodnie ”.

źródło: csw


Darowizna

Numer konta

FILEO-FUNDACJA NIOSĄCA POMOC OFIAROM PRZEMOCY KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek do wpłat w walucie zagranicznej
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: