13/11/2020 Indie – 4 listopada pięciu chrześcijan zostało brutalnie zaatakowanych przez radykalnych hinduskich nacjonalistów w dzielnicy Meerpet w Hyderabad w Indiach. Atak spowodował, że chrześcijańskie ofiary odniosły liczne obrażenia.

Według pastora Stevena Hanoka, 50-letnia chrześcijanka imieniem Sadhya zaprosiła kilku członków kościoła, w tym pastora Hanoka, na spotkanie modlitewne w swoim domu 4 listopada. Przed spotkaniem Sadhya otrzymała pozwolenie od swojego hinduskiego wynajmujący do przeprowadzenia spotkania w jej domu. Jednak pastor Hanok podejrzewa, że ​​właściciel powiedział lokalnym nacjonalistom o spotkaniu modlitewnym.

Około południa, zaledwie kilka minut po tym, jak chrześcijanie zebrali się w domu Sadhyi, 15 nacjonalistów włamało się do domu i zaatakowało chrześcijan drewnianymi pałkami i kijami. Właściciel dołączył do nacjonalistów i pomógł wyciągnąć pastora Hanoka z domu, gdzie był dalej atakowany.

„ Przybyli gotowi nas spalić ” – powiedział pastor Hanok International Christian Concern (ICC). „ Widziałem, jak ktoś z grupy wyjmował benzynę ze zbiornika paliwa w motocyklu i słyszałem, jak inni mówią, gdzie nastąpi spalenie.

„ Byłem spanikowany, ponieważ to wszystko się działo ” – kontynuował pastor Hanok. „ Przez 30 minut atak trwał, ale w końcu udało nam się biec w różnych kierunkach i dotarliśmy na komisariat. 

W wyniku ataku kilku chrześcijan zostało rannych, a samochód pastora Hanoka został uszkodzony. Chrześcijanin imieniem Janaiah miał całkowicie pękniętą błonę bębenkową, a chrześcijanka imieniem Annamma również straciła sześć zębów.

Złożono skargę do miejscowej policji i złożono pierwszy raport informacyjny (FIR nr 773/2020) przeciwko nacjonalistom. Pięciu nacjonalistów, w tym dwóch mężczyzn o nazwisku Rajesh i Teja, zostało zatrzymanych w areszcie za udział w tym zamachu.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: