Przywódcy kościelni, a także urzędnicy rządowi i przedstawiciele społeczności muzułmańskiej wzięli udział w pogrzebie sześciu zabitych w ataku na kościół katolicki w Burkina Faso w maju 2019 r. (Zdjęcie: World Watch Monitor)


Przemoc wobec chrześcijan w Afryce „eksploduje”, jak twierdzi starszy przywódca kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej.

W ostatnich tygodniach w Nigerii , Burkina Faso i Mozambiku odnotowano wzrost ataków na chrześcijan, w tym na przywódców kościołów i kościoły, powiedział kard. Dieudonne Nzapalainga w wywiadzie dla niemieckiego nadawcy Deutsche Welle .

W szczególności naród Afryki Zachodniej Burkina Faso odnotował gwałtowny wzrost ataków w tym roku w ramach rebelii islamistycznej w tym kraju.

Imamowie sprzeciwiający się islamistycznej agendzie również są zagrożeni, dodał Marco Mörschbacher, konsultant z Afryki w katolickiej organizacji pomocowej Missio.

Powiedział, że przyczyny przemocy były różne w poszczególnych krajach, obejmując religię, dostęp do zasobów naturalnych i inne programy.

Globalna niestabilność polityczna uczyniła świat bardziej niestabilnym miejscem, powiedział kardynał, ostrzegając, że ludzie nie powinni wpaść w pułapkę reagowania na przemoc za pomocą przemocy.

Światowa lista obserwacyjna organizacji nadzorującej prześladowania Open Doors International z 2019 r. Pokazała, że ​​18 z 23 krajów o „wysokim” poziomie prześladowań chrześcijan można znaleźć w Afryce subsaharyjskiej, w której coraz bardziej zderzają się słabe rządy, ubóstwo i radykalny islam.

źródło: worldwatchmonitor.org


Darowizna

 

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: