Chrześcijanie nadal cierpią przez głód!

16.06.2020 Waszyngton

Trzy miesiące po tym, jak COVID-19 zmusił Stany Zjednoczone i wiele innych krajów do obostrzeń, Międzynarodowy Chrześcijański Koncern wciąż służy prześladowanym Chrześcijanom, którzy nadal cierpią z powodu ekonomicznych i społecznych skutków globalnej pandemii .

ICC wdrożyło projekty pomocy dla COVID-19 w Nigerii, Kenii, Iraku, Egipcie, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Afganistanie, Nepalu, Birmie i Indonezji. W wyniku tych projektów ICC obsłużyło około 3500 osób i rodzin, zapewniając im niezbędną pomoc w przetrwaniu.

Odbiorcy pomocy hojnie udzielanej przez darczyńców ICC różnią się w zależności od sytuacji.

W Nigerii ICC udzieliła pomocy chrześcijanom cierpiącym i pozbawionym wsparcia podczas pobytu w Kenii.

ICC służył Chrześcijanom, którym odmówiono pomocy.

Pastorzy Biblii i Rowery w Indiach otrzymywali pomoc żywnościową od ICC, podczas gdy w Pakistanie ICC zapewniało żywność wielu rodzinom, którym odmawiano pomocy z meczetów lub innych dystrybucji żywności.

Na Sri Lance i Nepalu MTK zapewniło wsparcie pasterzom, którzy stracili wsparcie z powodu trudności w zgromadzeniach.

W Nepalu ICC pomogło 10 pastorom, którzy zostali niesłusznie aresztowani pod fałszywymi zarzutami dotyczącymi COVID-19.

W Afganistanie MTK udzieliła pomocy chrześcijańskim konwertytom, których odcięto od ich systemów wsparcia.

W Myanmarze chrześcijanie wewnętrznie przesiedleni w stanie Rakhine otrzymali dwa miesiące pomocy żywnościowej.

ICC udzieliła również pomocy żywnościowej około 700 osobom ze 190 rodzin pastorów w Indonezji.

Chociaż globalne ograniczenia pandemii wydają się łagodnieć, Chrześcijanie nadal cierpią z powodu ich następstw. Dołącz do ICC w modlitwie za te kraje i rozważ wsparcie finansowe.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”

br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org