03.06.2020 Chiny (International Christian Concern) 

26 maja, kiedy pastor Ma Chao z kościoła domowego w Korfu w Kantonie w prowincji Guangdong udał się do swojego kościoła na spotkanie modlitewne, nie mógł nie zauważyć, że został zainstalowany system kamer CCTV przed drzwiami kościoła i na klatce schodowej, z soczewkami skierowanymi bezpośrednio na wejście do kościoła.

Ma powiedziała dla – China Aid: „Zainstalowali kamery CCTV przed naszymi drzwiami i blisko naszego wejścia. Zapytałem naszą firmę zarządzającą społecznością, aby dowiedzieć się, że nie zrobiła tego firma prywatna, ale policja, która zamierza nas nadzorować. W sumie są trzy kamery, wszystkie wskazują na nas. ”

Kilka dni wcześniej, 20 maja o 10 rano, trzech członków kościoła zostało zbadanych przez miejscową policję w kościele. Ma powiedziała: „Przybyło czterech policjantów, którzy twierdzili, że badają zgromadzenie kościoła. Dwóch z nich stwierdziło, że nie wolno nam się spotkać. Nie byłem wtedy obecny, ale był tam pastor Wu wraz z innym pastorem i starszym. ”

Chociaż członkowie poprosili policję o okazanie dowodu tożsamości i dokumentów prawnych, ich prośby zostały odrzucone. Ma dodała: „Gdy poprosili ich o okazanie dowodu tożsamości lub wyjaśnienie, dlaczego odwiedzili kościół, odmówili okazania dowodu osobistego. Policja powiedziała, że ​​jego mundur jest dowodem osobistym. Zrobili też zdjęcia kościelnych Biblii, hymnów i powiedzieli, że to tutaj Ma Chao ma swoje nielegalne zgromadzenie, więc przyszli specjalnie po to. ”

Władze lokalne wielokrotnie nękały Ma. Jeszcze w kwietniu policja odwiedziła go, gdy pytali o jego działania. W marcu on i jego żona zostali zatrzymani przed opuszczeniem ich budynku w imię zapobiegania koronawirusom. Uważa, że ​​te wizyty mają mu zagrozić i wypchnąć z Kantonu.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: