Według raportu, po złagodzeniu blokady COVID-19 komunistyczny rząd Chin nasilił swoje represje wobec kontrolowanych przez państwo kościołów, usuwając krzyże z dachów i zamykając je w południowo-wschodniej prowincji Jiangxi.

Według Bitter Winter , włoskiego magazynu internetowego o wolności religijnej i prawach człowieka w Chinach, w powiecie Yugan władze zamknęły co najmniej 48 kościołów  i miejsc spotkań między 18 a 30 kwietnia.

Z ponad miliona ludzi, którzy mieszkają w hrabstwie Yugan, ponad 10 procent to protestanci, którzy uczęszczają do ponad 300 oficjalnie zarejestrowanych kościołów.

Członek miejscowego kościoła, który nie został zidentyfikowany, powiedział, że urzędnicy, w tym burmistrz miasta Shegeng, zaatakowali kościół w kwietniu i siłą usunęli z niego kazalnicę, krzyż i wszystkie inne symbole religijne.

„Niektórzy członkowie zboru płakali w rozpaczy” – powiedział wierzący.  Ale –„Jeśli spróbujesz zaprotestować, oskarżą cię o walkę z partią komunistyczną i rządem centralnym”- dodaje.

Wierzący w miasteczku Daxi w Yugan powiedział magazynowi, że wiejski sekretarz partii powiedział miejscowym chrześcijanom, że władze chcą zamknąć kościoły i zburzyć krzyże, ponieważ „w hrabstwie było zbyt wielu wierzących”.

„Kiedy tak wielu uwierzy w Boga, kto wysłucha partii komunistycznej?  Nie ma innego wyjścia, jak usunąć krzyże z waszych kościołów – zacytował sekretarza.

Na światowej liście obserwacyjnej USA Open Doors –  Chiny są  zaliczane  do najgorszych krajów na świecie, jeśli chodzi o prześladowania chrześcijan. Organizacja zauważa, że ​​wszystkie kościoły są postrzegane jako zagrożenie, jeśli stają się zbyt duże, zbyt polityczne lub zapraszają zagranicznych gości.

Bitter Winter poinformował, że w kwietniu „niezliczona liczba kościołów” otrzymała nakaz usunięcia krzyży w Jiujiang, Fuzhou, Fengcheng, Shangrao i kilku innych miastach prowincji .

Wierzący w mieście Yangbu powiedział, że lokalne władze w połowie kwietnia zburzyły krzyż kościoła , z planami przekształcenia kościoła o powierzchni 300 metrów kwadratowych w placówkę dla osób starszych.

Kościoły spoza kontrolowanego przez rząd Ruchu Trzech Patriotycznych są uważane przez Chińską Partię Komunistyczną za nielegalne, a zatem są prześladowane bardziej surowo.

Gina Goh, regionalna dyrektor ds. Azji Południowo-Wschodniej w Międzynarodowym koncernie chrześcijańskim, powiedziała niedawno, że Chiny wyraźnie wznowiły walkę z chrześcijaństwem po zmniejszeniu zagrożenia pandemią koronawirusa.

„W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy wzrost liczby wyburzeń kościołów i przeprowadzek krzyżowych na sankcjonowanych przez państwo kościołach w całych Chinach, podczas gdy zgromadzenia kościołów domowych nadal doświadczają zakłóceń i nękania. Jest godne ubolewania, że ​​lokalne władze nie tylko przeprowadziły ten nalot bez odpowiedniej procedury, ale zastosowały nadmierne użycie siły wobec członków kościoła i osób postronnych ”- powiedziała.

Prześladowania kościołów trwały już przed rozpoczęciem pandemii.

David Curry, prezes i dyrektor generalny Open Doors USA, który przebywał w Chinach podczas podróży wyjaśniającej na kilka dni przed pojawieniem się COVID-19 z prowincji Wuhan, „był świadkiem z pierwszej ręki, jak chiński rząd wykorzystuje masową inwigilację i modelowanie danych do monitorowania i karania obywateli, którzy: wybierali się do kościoła lub kolportują materiały religijne.

„Przymusowe zamykanie tysięcy kościołów i usuwanie krzyży z budynków są obecnie powszechną taktyką chińskiego rządu w celu ograniczenia, jeśli nie wygaszenia, chrześcijańskiej praktyki”, napisał Curry w artykule dla The Christian Post . Reżim zdecydowanie odradza nawet charytatywna pomoc z powodu koronawirusa udzielaną przez ludzi wierzących.

W grudniu ubiegłego roku, u szczytu epidemii koronawirusa, usunięto liczne krzyże z kościołów Three-Self w Hegang, mieście na poziomie prefektury w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang.

W listopadzie urzędnicy rządowi nakazali usunięcie krzyża z kościoła Ranfang w hrabstwie Gushi w centralnej prowincji Henan, mówiąc wierzącym, że to „partia komunistyczna daje ci jedzenie i pieniądze, a nie Bóg”.

 


źródło: christianpost.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: