Aby zahamować rozwój chrześcijaństwa, chiński rząd przejął wiele kościołów, aby przekształcić je w ośrodki propagandowe promujące ideologie partii komunistycznej.

Według Bitter Winter, niezliczone kościoły i świątynie przodków zostały przekształcone w „Stacje ćwiczeń cywilizacyjnych dla nowej ery”, ogólnokrajową inicjatywę mającą na celu promowanie myśli Xi Jinpinga o socjalizmie z chińskimi cechami i wzmocnienie ideologicznej propagandy partii.

W październiku biuro ds. Etnicznych i religijnych w Putian, mieście na poziomie prefektury w południowo-wschodniej prowincji Fujian, wydało 500 000 RMB (około 75 000 USD), aby zamienić pierwsze piętro kościoła w mieście Daitou w dystrykcie Xiuyu w „Stację ćwiczeń cywilizacyjnych dla nowej ery”.

6 listopada ponad 100 urzędników państwowych wzięło udział w otwarciu centrum propagandowego, wypełnionego 168 plakatami o Mao Zedongu, Xi Jinpingu i innych byłych i obecnych przywódcach komunistycznych Chin. Pastor kościoła był zmuszony włączyć historie o Mao Zedongu do swojego kazania tego dnia, co bardzo zasmuciło zgromadzenie, które teraz musi się spotykać na drugim piętrze budynku.

„Nie ośmielamy się odrzucać tych materiałów propagandowych z obawy, że rząd zakazuje naszych zgromadzeń” – powiedział Bitter Winter członek kościoła. „Nie jesteśmy w stanie ich wyzwać”.

 W kwietniu ubiegłego roku rząd miasta Qingshui w dystrykcie Guangxin w mieście Shangrao zamknął kościół, który został zbudowany z pieniędzy przekazanych przez kongregację, ponieważ jest „nielicencjonowany i zbyt przyciągający wzrok”. Urzędnicy zniszczyli symbole religijne wewnątrz kościoła i umieścili przy wejściu informację o zamknięciu. Krzyż na zewnątrz kościoła został pomalowany na biało, aby wtopił się w ścianę.

Na początku maja władze wioski przekształciły kościół w „Stację ćwiczeń cywilizacyjnych dla nowej ery”, umieszczając wewnątrz stołu do ping-ponga, chińskich szachownic i książek.

„Rząd nie zaoferował ani grosza na czynsz” – narzekał członek kościoła. „Gdybyśmy odmówili […], budynek zostałby zburzony. Musimy przestrzegać rozkazów i nic nie możemy na to poradzić ”.

źródło: International Christian Concern


Darowizna Biblia dla Indii

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: