Oczekuje się, że wkrótce w Chinach wejdzie w życie nowy zestaw przepisów, które regulują, że zagraniczni nauczyciele powinni powstrzymać się od nawracania bez pozwolenia i unikać „złych praktyk kultowych”, terminu Komunistyczna Partia Chin (KPCh) używa do atakowania nowych religii.

Według South China Morning Post, restrykcje są szerokie – wszystko, co zostanie uznane za zagrażające suwerenności Chin, naruszające kodeks karny lub utrudniające wdrażanie polityki edukacyjnej, może skutkować anulowaniem lub odmową wydania wizy nauczycielom. Instytucje oświatowe będą musiały zadbać o to, aby zagraniczni nauczyciele posiadali ważne pozwolenia na pracę i pobyt, co najmniej dwuletnie doświadczenie w nauczaniu, dyplom licencjata i kwalifikacje do nauczania języków.

20 godzin indoktrynacji politycznej obejmującej rozwój Chin, prawo, etykę zawodową i politykę edukacyjną będzie również obowiązkowych dla nowych pracowników zagranicznych. Zaproponowano również krajowy system punktów socjalnych oceniający zagranicznych nauczycieli za to, co robią i mówią – w klasie i poza nią.

Biuro bezpieczeństwa publicznego w wyspiarskiej prowincji Hainan oferuje nawet nagrody w wysokości do 100 000 juanów (14 600 USD) za zawiadomienia prowadzące do aresztowania cudzoziemców „zaangażowanych w działalność religijną bez pozwolenia”. Obejmuje to nauczanie religii, ewangelizację i nawiązywanie kontaktów.

Brent Fulton, założyciel amerykańskiej chrześcijańskiej organizacji badawczej ChinaSource, powiedział, że chociaż Chiny zawsze zabraniały obcokrajowcom angażowania się w działalność religijną, nie było to surowo egzekwowane aż do ostatnich lat.

źródło: persecution.org


Pakistan: pilnie potrzebna pomoc dla Pakistanu,katastrofalne skutki powodzi w Karaczi.


Kilka godzin ulewnego deszczu spowodowało katastrofę w Karaczi, największym mieście Pakistanu. Miasto w niecałe pół dnia zamieniło się w sieć kanałów, którymi ludzie poruszali się zamiast ulic.

Samochody pływały w wodzie zmieszanej ze ściekami. Zalane zostały również w większości kanały burzowe. Drogi i autostrady zostały całkowicie zanurzone w deszczówce, co uniemożliwiło poruszanie się po ulicach.

Pora monsunowa co roku przynosi nad pakistańskie wybrzeże mnóstwo wody, nad którą miejscowym władzom trudno jest zapanować.

Rok temu o tej samej porze roku monsunowe deszcze były przyczyną powodzi w wielu częściach Karaczi. W wyniku intensywnych opadów zginęło co najmniej 17 osób. W trakcie ulewy na miasto spadło ponad 180 milimetrów deszczówki.

Lesław Baran (koordynator polskiej misji pomocy ubogim i prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie) :

W imieniu Polskiej misji pomocy dla ubogich i prześladowanych chrześcijan,proszę Was o pomoc dla Pakistanu,gdzie w wyniku obfitych deszczów miejscową ludność nawiedziły powodzie,a te spowodowały zawalenie się wielu domów zbudowanych z gliny oraz utratę życia nieznanej jeszcze ilości ludzi i całego ich dorobku.
W wyniku tego kataklizmu wielu z nich utraciło dach nad głową i potrzebują obecnie schronienia,żywności i lekarstw.

W tym celu postanowiliśmy pośpieszyć im z pomocą.

Każdy może pomóc.

Pieniądze zebrane za pośrednictwem tej strony internetowej, zostaną przekazane dla Polskiej Misji Pomocy Głodującym i Prześladowanym Chrześcijanom w Pakistanie.

Numer konta

FUNDACJA”FILEO”  KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Pomoc dla Pakistanu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569


DarowiznaPrint Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: