Nowe „zasady wioski” wprowadzone w wiosce Huang Fei w okręgu Yingjiang w prowincji Yunnan, niedaleko granicy chińsko-birmańskiej, stanowią, że każdy, kto nawróci się na chrześcijaństwo, spotka się z karami finansowymi, a nawet konfiskatą swojej ziemi. Wioska Huang Fei jest zamieszkana przez członków grupy etnicznej Dai.

Ogłoszenie, które widziało CSW i prawdopodobnie zostało opublikowane na początku września, stwierdza, że ​​tradycyjną wiarą społeczności Dai jest buddyzm, a chrześcijaństwo to „kult zła”. Dalej stwierdza, że ​​jeśli ktoś naruszy zasady wioski, „wierząc w Jezusa Chrystusa i inne sekty”, musi zapłacić społeczności karę finansową , na przykład jedną świnię ważącą ponad 300 funtów, znaczną grzywnę w społeczność, która składa się głównie z rolników. Jedno ze źródeł powiedziało CSW: „Dzieje się tak nie tylko w tej wiosce, ale także w wielu innych wioskach Dai w okolicy, w tym Ruili, chociaż niektóre zasady są zapisane, a inne niepisane”.

W podobnym wydarzeniu, osoby w Chinach donosiły za pośrednictwem mediów społecznościowych, że społeczność Li w prowincji Hainan jednocześnie wprowadziła podobne „zasady dotyczące wiosek”, które umożliwiały mieszkańcom izolowanie i atakowanie chrześcijan i rodzin, w tym kar finansowych.

źródło: csw.org.uk


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: