11/07/2020 Chiny

O 5 rano 7 lipca dziesiątki urzędników rządowych najechało na dwa kościoły w chińskiej prowincji Zhejiang, przyprowadzając dźwig do przymusowego usuwania krzyży z tych LEGALNIE zatwierdzonych przez państwo kościołów.

Według ojca Francisa Liu z chińskiej chrześcijańskiej wspólnoty, kościoły w Aodi i Yinchang zostały zaatakowane przez rząd.

Nie tylko zniszczyli majątek kościelny i zniszczyli wiele zamków w drzwiach, ale także starli się z wierzącymi, którzy protestowali przeciwko nim. Starszy mężczyzna, który ma ponad 80 lat, został zepchnięty na ziemię.

Liu powiedział, że niektórzy lokalni chrześcijanie przewidują, że być może rząd zainicjuje kolejną falę usuwania krzyżowego. Pastor kościoła domowego z Wenzhou powiedział ICC, że jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić, czy kampania usuwania krzyży powróciła z innych prowincji.

Miasto Wenzhou w Zhejiang widziało tysiące krzyży usuniętych w latach 2014-2016, dzięki ówczesnemu sekretarzowi partii Xia Baolongowi z prowincji Zhejiang.

Xia stoi teraz na czele Biura Spraw Hongkongu i Makau i wielu obawia się, że kościoły w Hongkongu mogą stać się jego kolejnym celem.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji :  press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: