Liang Yanping, profesor Szkoły Języka i Literatury Chińskiej na Uniwersytecie w Hubei, dostała zakaz nauczania i nadzorowania doktorantów i wydalona z KPCh 20 czerwca.

Uniwersytet opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej, wyjaśniając, że Liang Yanping została ukarana za „błędne uwagi na temat Hongkongu i Japonii oraz za naruszenie standardów moralnych zawodowych nauczycieli, co ma znaczący negatywny wpływ na społeczeństwo ”.

W marcu profesor publicznie wyraziła poparcie dla Fang Fanga, autorki Dziennika Wuhan – relacji z jej życia pośród epidemii w mieście, w którym powstał koronawirus.

8 listopada ubiegłego roku Liang Yanping opublikowała artykuł na temat Weibo, chińskiej platformy do mikroblogowania, opłakując śmierć Chow Tsz-lok, studenta z Hongkongu, który spadł z budynku podczas protestów prodemokratycznych.

5 października opublikowała selfie w czarnym kapeluszu i czarnej masce, co zostało zinterpretowane jako wsparcie dla protestujących.


W ciągu ostatnich dwóch lat liczba nauczycieli akademickich w Chinach, którzy zostali ukarani za „niewłaściwe uwagi”, znacznie wzrosła.

Użytkownik Twittera 中国 文字狱 事件 盘点 (@SpeechFreedomCN) zebrał niektóre z takich przypadków.


O wiele więcej nauczycieli zostało ukaranych po tym, jak ich uczniowie o tym donosili. KPCh często umieszcza wśród uczniów informatorów, aby monitorować uwagi nauczycieli.

źródło: bitterwinter.org

autor: Xiao Baiming


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: