Chiny: Profesor Liang Yanping wydalona z zawodu i KPCh za „niewłaściwe uwagi”

Liang Yanping, profesor Szkoły Języka i Literatury Chińskiej na Uniwersytecie w Hubei, dostała zakaz nauczania i nadzorowania doktorantów i wydalona z KPCh 20 czerwca.

Uniwersytet opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej, wyjaśniając, że Liang Yanping została ukarana za „błędne uwagi na temat Hongkongu i Japonii oraz za naruszenie standardów moralnych zawodowych nauczycieli, co ma znaczący negatywny wpływ na społeczeństwo ”.

W marcu profesor publicznie wyraziła poparcie dla Fang Fanga, autorki Dziennika Wuhan – relacji z jej życia pośród epidemii w mieście, w którym powstał koronawirus.

8 listopada ubiegłego roku Liang Yanping opublikowała artykuł na temat Weibo, chińskiej platformy do mikroblogowania, opłakując śmierć Chow Tsz-lok, studenta z Hongkongu, który spadł z budynku podczas protestów prodemokratycznych.

5 października opublikowała selfie w czarnym kapeluszu i czarnej masce, co zostało zinterpretowane jako wsparcie dla protestujących.


W ciągu ostatnich dwóch lat liczba nauczycieli akademickich w Chinach, którzy zostali ukarani za „niewłaściwe uwagi”, znacznie wzrosła.

Użytkownik Twittera 中国 文字狱 事件 盘点 (@SpeechFreedomCN) zebrał niektóre z takich przypadków.


O wiele więcej nauczycieli zostało ukaranych po tym, jak ich uczniowie o tym donosili. KPCh często umieszcza wśród uczniów informatorów, aby monitorować uwagi nauczycieli.

źródło: bitterwinter.org

autor: Xiao Baiming

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: