Wybuch koronawirusa znacząco wpłynął na gospodarkę Chin i warunki życia ludzi, głównie gospodarstw domowych o niskich dochodach. Bez dużej pomocy państwa w czasie pandemii mieszkańcy religijni są również zmuszani do wyrzeczenia się wiary, w przeciwnym razie ich świadczenia socjalne zostaną anulowane.

W kwietniu rząd miasta administrowanego przez Linfen, miasto na poziomie prefektury w północnej prowincji Shanxi, zwołał na spotkanie przedstawicieli wszystkich wiosek podlegających jego jurysdykcji. 

Uczestnikom nakazano usunięcie krzyży, symboli religijnych z domów osób wierzących, które otrzymują świadczenia socjalne i zastąpienie ich portretami przewodniczącego Mao i prezydenta Xi Jinpinga . 

Urzędnikom polecono anulowanie dotacji dla protestujących.

Członek kościoła w jednej z wiosek powiedział Bitter Winter, że lokalni urzędnicy podarli wszystkie biblijne wersety i kalendarz przedstawiający Jezusa w jego domu i zamiast tego zamieścili portret Mao Zedonga.

„Zubożałe religijne gospodarstwa domowe nie mogą otrzymać pieniędzy od państwa za darmo – muszą być posłuszne Partii Komunistycznej za otrzymane pieniądze” – wierzący przypomniał sobie, jak skarcił go urzędnik.

W maju kaznodzieja z kościoła domowego odwiedzili miejscowi urzędnicy. Usunęli z jego domu krzyż i malunki Jezusa i umieścili portret Mao Zedonga.

„Wszystkim zubożałym gospodarstwom domowym w mieście powiedziano, aby pokazywały obrazy Mao Zedonga” – powiedział ze złością kaznodzieja. „Rząd próbuje wyeliminować naszą wiarę i chce stać się Bogiem zamiast Jezusa”.

Polityka jest wdrażana w innych miejscowościach w Chinach. W kwietniu rząd miasta Xinyu w południowo-wschodniej prowincji Jiangxi wycofał minimalny zasiłek na utrzymanie niepełnosprawnego chrześcijanina i miesięczny zasiłek inwalidzki w wysokości 100 RMB (około 14 USD).

„Urzędnicy powiedzieli mi, że będziemy traktowani jako elementy antypartyjne, jeśli mój mąż i ja będziemy nadal uczestniczyć w nabożeństwach” – ubolewała żona mężczyzny.

źródło: bitterwinter.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: