Władze w Wuhan zatrzymały pastora kościoła w Nanjing Road w sobotę, 30 maja, podczas internetowego spotkania chrześcijańskiego.

Całodniowe wydarzenie poświęcone zakładaniu kościołów i ewangelizacji odbyło się w Internecie z powodu pandemii.

Policja przybyła do kościoła około południa i zatrzymała pastora Luo, który był przesłuchiwany przez ponad cztery godziny.

Podczas przesłuchania Luo powiedział urzędnikom, w jaki sposób chrześcijanie służyli swoim społecznościom w Wuhan podczas pandemii.

CO TO ZNACZY PODĄŻAĆ ZA CHRYSTUSEM W CHINACH:

Dziesięć lat temu niezarejestrowane kościoły w chińskim ruchu „kościoła domowego” cieszyły się pewną akceptacją rządu, ale dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

W lutym 2018 r. nowe przepisy religijne doprowadziły do ​​zwiększenia ograniczeń rządowych wobec niezarejestrowanych kościołów. Setki kościołów zostały zmuszone do zamknięcia, pastorzy i członkowie kościoła zostali aresztowani lub zatrzymani, a sprzedaż Biblii w Internecie jest zabroniona.

Kampania usuwania krzyży z kościołów trwa. W ciągu ostatnich kilku lat rząd zainstalował ponad 170 milionów kamer do rozpoznawania twarzy, wiele w kościołach lub w ich pobliżu, aby zidentyfikować osoby uczestniczące w nabożeństwach.

Przywódcy kościelni są pod silną presją, aby dołączyć do kościoła kontrolowanego przez rząd. Jeśli odmówią, rząd często wysyła przeciwko nim fałszywe zarzuty.

Władze wywierają presję na chrześcijańskich rodziców, odmawiając ich dzieciom edukacji, a nawet wnukom chrześcijan często odmawia się nauki.

Nauczanie religii osobom poniżej 18. roku życia jest nielegalne. Chrześcijanie są często oskarżani o uczestnictwo w kultach lub o inne fałszywe zarzuty, takie jak „złe praktyki biznesowe” lub „zamiar osłabienia państwa”.

źródło: icommittopray.com


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: