16.08.2020 Chiny (International Christian Concern) – 11 sierpnia chrześcijanin z chińskiej prowincji Junnan otrzymał zawiadomienie o ukaraniu administracyjnym z lokalnego Biura ds. Etnicznych i Religijnych (ERAB), oskarżając go o organizowanie nielegalnych szkoleń z zakresu edukacji religijnej online .

Według Chińskiej Chrześcijańskiej Wspólnoty Prawości, brat Zhang Wenli również otrzymał wysoką grzywnę w wysokości 20 000 RMB (około 2870 USD), wydaną przez Lincang City Linxiang District ERAB za jego nieuprawnione działania.

W zawiadomieniu zacytowano artykuł 41 Regulaminu w Sprawach Religijnych z 2018 r., W którym stwierdza się, że „Grupy niereligijne, szkoły niereligijne, miejsca działalności niereligijnej i miejsca działalności tymczasowej, które nie zostały odpowiednio oznaczone jako religijne, nie mogą prowadzić działalności religijnej, przyjmując darowizny religijne , prowadząc formację religijną, […] ”.

Poproszono go o zaprzestanie swojej działalności. Jeśli ma jakiekolwiek zastrzeżenia, powinien złożyć pisemne odwołanie do ERAB w ciągu trzech dni od otrzymania zawiadomienia.

Ojciec Francis Liu powiedział MTK, że brat Zhang prowadził jedynie studium biblijne w Internecie, ale mimo to był celem władz.

To pokazuje, że dla każdego chrześcijanina w Chinach coraz bardziej ryzykowne będzie studiowanie Biblii lub prowadzenie działalności kościelnej online. Od Wuhan w Syczuanie po Junnan władze lokalne zwracają uwagę na chrześcijan, zwłaszcza tych z kościołów domowych. Wiele z ich działań online zostało zablokowanych i przerwanych. Celem ich działania jest zmuszanie członków kościoła domowego do przyłączania się do kościołów objętych sankcjami państwowymi.

źródło: persecution.org


Sudan: bp Kussala-bez wsparcia materialnego nie przetrwamy. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!


Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.


Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie kryzysu epidemicznego może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: