Chiny: “dzieci w wieku dziewięciu miesięcy,zabijaliśmy po wywołaniu porodu”- dzieciobójstwo Ujgurów

Szpitale w chińskiej prowincji Xinjiang regularnie przeprowadzają przymusowe późne aborcje kobiet ujgurskich i zabijają noworodki ujgurskie w celu egzekwowania chińskiej polityki planowania rodziny.

W rozmowie z Radio Free Asia Hasiyet Abdulla, który obecnie mieszka w Turcji, opisał warunki panujące w szpitalach w Xinjiangu. Wielu Ujgurów, mniejszości etnicznej w Chinach, uciekło do Turcji.

Według Abdulli szpitalne oddziały położnicze w Xinjiangu ściśle przestrzegają przepisów dotyczących planowania rodziny, w tym ograniczenia Ujgurów do trojga dzieci na obszarach wiejskich lub dwóch w regionach miejskich. Ponadto kobieta ujgurska musi odczekać określoną liczbę lat między porodami.

„Przepisy były tak surowe: między dziećmi musiały być trzy lub cztery lata. Urodziły się dzieci w wieku dziewięciu miesięcy, które zabiliśmy po wywołaniu porodu. Robili to na oddziałach położniczych, bo takie były rozkazy ”- powiedział Abdulla.

Abdulla powiedział Radiu Free Asia, że ​​w wielu przypadkach dzieci urodzone żywe były odbierane rodzicom, zabijane, a następnie usuwane. Powiedziała, że ​​ta praktyka wywodzi się z „nakazu wydanego z góry” i że szpitale, które dopuściły się naruszenia tych zasad, będą podlegały grzywnom lub innym karom.

Twierdzenia o późnych aborcjach i dzieciobójstwach na Ujgurach pojawiają się niecałe dwa miesiące po ujawnieniu, że chińskie władze siłą wysterylizowały mniejszości etniczne. Associated Press opublikowała 29 czerwca raport, w którym szczegółowo opisał, w jaki sposób kobiety były więzione za przestępstwo posiadania zbyt dużej liczby dzieci oraz że kobiety, które były przetrzymywane w obozach internowania, były często sprawdzane pod kątem ciąży.

W niektórych przypadkach kobietom na siłę wszczepiano wkładkę wewnątrzmaciczną, aby zapobiec przyszłym ciążom.

Szacuje się, że od 1 miliona do 1,8 miliona Ujgurów znajduje się obecnie w systemie ponad 1300 obozów zatrzymań założonych przez chińskie władze, rzekomo w celach „reedukacji”. Osoby, które przeżyły, zgłaszały indoktrynację, bicie, pracę przymusową i tortury w obozach. Chiny początkowo zaprzeczały istnieniu obozów, ale zostały zmuszone do oficjalnego przyznania się do ich istnienia w 2018 roku.

Jeden z ekspertów powiedział w czerwcu Associated Press, że kampania wymuszonej kontroli urodzeń to „ludobójstwo, kropka”.

„To nie jest natychmiastowe, szokujące, masowe zabijanie na miejscu ludobójstwa, ale jest to powolne, bolesne, pełzające ludobójstwo” – mówi dr Joanne Smith Finley, starszy wykładowca studiów chińskich na Uniwersytecie w Newcastle w Stanach Zjednoczonych Kingdom powiedział AP.

Finley opisał program jako „bezpośredni sposób na genetyczną redukcję populacji ujgurskiej”.

Wskaźnik urodzeń w prowincji znacznie spadł od czasu wprowadzenia tych przymusowych praktyk planowania rodziny.

W całej prowincji wskaźnik urodzeń spadł o 24% tylko w 2019 r., A w niektórych regionach prowincji współczynnik urodzeń spadł o ponad 60% w latach 2015-2018.

I odwrotnie, wskaźnik wkładania IUD w Xinjiang wzrósł o podobny procent. W 2014 r. W prowincji wszczepiono 200 000 wkładek, a ich liczba wzrosła do 330 000 do 2018 r. AP poinformował, że wzrost liczby wkładek jest sprzeczny z pozostałymi Chinami, w których środek antykoncepcyjny wypadł z łask wśród chińskich kobiet.

Żony mężczyzn Ujgurów przetrzymywanych w obozach „reedukacyjnych” donosiły, że były zmuszane do poślubienia Chińczyków Han. Hans to większość etniczna w Chinach.

Rząd USA nałożył sankcje na chińskich urzędników, którzy są zamieszani w ucisk ludności ujgurskiej.

źródło: catholicnewsagency.com


18/08/2020

Pakistan: Potrzebna pomoc żywnościowa dla głodujących i prześladowanych chrześcijan.


This slideshow requires JavaScript.


 

Obecnie można zauważyć,iż chrześcijańskie organizacje społeczne z Pakistanu,które otrzymywały dotychczas darowizny pieniężne z Niemiec,USA czy innych krajów świata z powodu skutków obostrzeń ,zaniechały lub całkowicie zminimalizowały wysyłkę środków pieniężnych na pomoc żywieniową dla głodujących Chrześcijan w tym kraju ,co uniemożliwia niesienie takiej pomocy i prowadzenie przez nich tej działalności charytatywnej.

Wyjątek stanowi Polska misja pomocy dla głodujących chrześcijan w Pakistanie,i stąd stale otrzymujemy liczne prośby nie tylko od wielu ubogich chrześcijan z Pakistanu,ale w obecnym czasie właśnie od tych organizacji,które niosły również tam dotychczas swoją pomoc żywnościową…

Lesław Baran:
Dzięki darczyńcom z Polski na bieżąco zaopatrujemy w żywność ubogich Chrześcijan oraz dzieci-sieroty z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie (z chrześcijańskiego sierocińca),jego pracowników,wdowy i innych ubogich Chrześcijan.

Każda paczka żywnościowa,którą przygotowujemy i przekazujemy dla ubogich Chrześcijan jest o wartości 64.00 zł i jest przekazywana dla jednej ubogiej rodziny chrześcijańskiej.
Zawiera ona takie produkty jak:

20 kg mąki pszennej
5 kg ryżu
3 litrowy olej
2 kg cukru
2 rodzaje soczewicy po 200 gramów
1 kg soli
250 gram papryki chili
1 kg makaronu
1 mydło

Z mąki codziennie pieką “rote” (chleb pakistański w formie placka),a papryka chili wraz z cukrem czy solą stanowi tam podstawową przyprawę,którą stosują do wszystkich potraw.

Prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla Chrześcijan w Pakistanie są ogromne.
Dla przykładu:

Koszt zakupu tylko 40 sztuk paczek żywnościowych wynosi 2560.00 zł.


Darowizna


FILEO-FUNDACJA NIOSĄCA POMOC OFIAROM PRZEMOCY KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Pakistan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: